Gdzie można oddać ubranka i zabawki po dziecku, by trafiły do potrzebujących?

2022-02-17 9:38

Dzieci w bardzo szybkim tempie wyrastają z ubranek i zabawek. Po kilku miesiącach ubranka, zabawki czy sprzęty, w ogóle niezniszczone, stają się niepotrzebne. Zastanawiasz się, co zrobić z niezniszczonymi ubrankami i zabawkami po dziecku? Oddaj je potrzebującym. Oto spis organizacji charytatywnych i innych miejsc, do których możesz oddać ubranka i rzeczy po dziecku.

ubranka po dziecku
Autor: Getty Images Gdzie oddać ubranka po dziecku?

Oddanie innym ubranek, zabawek i sprzętów po dziecku to bardzo dobre rozwiązanie. Nie tylko zapobiegasz bałaganowi i zagraceniu mieszkania niepotrzebnymi rzeczami. Niezniszczone, prawie nowe rzeczy po dziecku mogą się jeszcze komuś przydać.

Przekazanie rzeczy po dziecku potrzebującym to też działanie na rzecz ekologii – dzięki temu przedmioty te, zamiast stać się odpadami, mogą jeszcze służyć komuś innemu.

Jak bez ryzyka zakażenia udzielać pierwszej pomocy

Organizacje charytatywne i inne – tu oddaj rzeczy po dziecku

  • sklepy charytatywne Fundacji Sue Ryder sueryder.pl – możesz tam oddać ubrania i inne rzeczy po dziecku. Pieniądze ze sprzedaży przedmiotów przeznaczane są na cele charytatywne fundacji.
  • fundacja Pomocna Mama pomocnamama.pl (można przekazać ubranka, buty, zabawki, sprzęty, książki, wózki, środki czystości, środki higieniczne)
  • domy samotnej matki, ośrodki interwencji kryzysowej – znajdują się w wielu miastach w Polsce.
  • Polski Czerwony Krzyż www.pck.pl (artykuły do pielęgnacji, środki czystości, ubranka, meble)
  • portale sprzedażowe, które mają także zakładkę "oddam", lub "za darmo"
  • grupy na Facebooku, gdzie można bezpośrednio przekazać rzeczy potrzebującej rodzinie, znanej wśród sąsiadów, czy znajomych

Dowiedz się: W czym prać używane ubranka dla niemowlaków?

Ubranka dla niemowląt z second handu – kupować czy nie?