Gładkie firanki bez zagnieceń? Wlewam 15 ml tego kosmetyku i zapominam o prasowaniu

2024-02-09 14:48

Czyste i pachnące świeżością firanki to wizytówka każdego mieszkania. Często szukamy patentów, aby firanki odzyskały biel. Później spędzamy czas, aby je wyprasować, bo po wyschnięciu na karniszu dostrzegamy pełno denerwujących zagnieceń. Tymczasem wystarczy wlać ten kosmetyk do pralki i zapomnieć o prasowaniu firanek. Będą gładkie, jak nigdy.

Gładkie firanki bez zagnieceń? Wlewam 15 ml tego kosmetyku i nie muszę prasować
Autor: Getty Images Gładkie firanki bez zagnieceń? Wlewam 15 ml tego kosmetyku i nie muszę prasować

Zanim się obejrzymy, nadejdzie czas, aby przyszykować dom na Wielkanoc. Poza czystymi oknami śnieżnobiałe firanki to punkt honorowy.

Nie chcąc jednak tracić czasu na prasowanie firanek, które pogniotły się podczas prania, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach. Ponadto, dodając do pralki ten kosmetyk, będziemy cieszyć się gładkimi firankami bez zagnieceń.

Zobacz także: Brzydki zapach ze zlewu? Wystarczą dwa domowe składniki, żadnej chemii

Spis treści

  1. Jak należy prać firanki?
  2. Czyste firanki bez zagnieceń
  3. Dodaj do prania firanek ten kosmetyk
Porządek w pokoju – jak nauczyć dziecko sprzątania po sobie?

Jak należy prać firanki?

Nie każdy w dzisiejszych czasach decyduje się na firanki. Wiele osób zastępuje je roletami lub żaluzjami. Firanki wprowadzają jednak do mieszkania powiew świeżości, mogą stanowić ciekawą ozdobę we wnętrzu, a przede wszystkim zapewniają większą intymność.

Mając w domu firanki, należy jednak odpowiednio je pielęgnować. Zaleca się pranie firanek raz na dwa miesiące, aby zawsze cieszyły oko, a nie były przesłoną, na której tylko osiada kurz.

Najlepszym sposobem, aby firanki zachowały swój kształt, jest pranie ręczne. Dotyczy to szczególnie firanek wykonanych z delikatnego materiału. Pranie firanek w pralce jest zalecane przy temperaturze 30 stopni Celsjusza.

Po upraniu i rozwieszeniu wilgotnych firanek nigdy jednak nie mamy pewności, że nie będziemy musieli ich prasować.

Ten trik zmienia jednak wszystko.

Czyste firanki bez zagnieceń

Chcąc mieć czyste firanki bez zagnieceń i jednocześnie nie wyobrażając sobie, żeby prać je ręcznie, warto przestrzegać kilku zasad.

Po pierwsze istotna jest nie tylko niska temperatura maksymalnie 30 stopni Celsjusza, al. również maksymalne obroty. Nie powinny one przekroczyć 400 obrotów na minutę.

Po drugie nie należy pakować do pralki firanek z całego mieszkania na raz. Chcąc zmniejszyć ilość zagnieceń, warto prać firanki, wykorzystując 1/3 pojemności pralki. Na przykład dwie firanki naraz.

Dodaj do prania firanek ten kosmetyk

Poza powyższymi zasadami warto również skorzystać ze sprytnego triku, dzięki któremu firanki pozostaną gładkie i bez zagnieceń.

W tym celu wystarczy wlać do pralki około 15 ml odżywki do włosów. Po wyjęciu z prania zapomnimy w ogóle, czym jest konieczność prasowania firanek. Dzięki temu więcej czasu zostanie na zabawę z dziećmi.

Czytaj także: Jak zrobić domowe środki czystości? 10 sprawdzonych przepisów

Ekspertka od „Magii sprzątania” przy dzieciach zmienia priorytety. „W domu panuje bałagan”

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza