Jak skutecznie wyczyścić czarny zlew w domu? Od dziś będziesz robić tylko tak

2024-02-20 13:09

Moda na czarne zlewy trwa i nikogo to nie dziwi, bo ciemny zlew świetnie się prezentuje w nowoczesnych aranżacjach kuchni. Sceptycy radzą nie kupować zlewu w ciemnych kolorach z uwagi na problem w utrzymaniu czystości. My mówimy nie rezygnuj, czarny zlew będzie zawsze piękny, wystarczy tylko odpowiednio o niego zadbać.

Jak skutecznie wyczyścić czarny zlew w domu? Od dziś będziesz robić tylko tak
Autor: Getty images Jak skutecznie wyczyścić czarny zlew w domu? Od dziś będziesz robić tylko tak

Na czarnym zlewie szybciej widać zanieczyszczenia? I tak i nie – zależy jakiego są koloru. Brud i osad nie ominie żadnego zlewu, niezależnie od barwy. Na czarnym znacznie szybciej widać jasny osad z kamienia, na białym zaś żółte zacieki. Każdy zlew, by wyglądał schludnie i jak najdłużej służył, należy regularnie czyścić. W przypadku czarnych zlewów sprawdzi się nasz trzystopniowy program pielęgnacji.

Jak usunąć plamy z dziecięcych ubrań?

W ten sposób skutecznie wyczyścisz czarny zlew

W przypadku delikatnych zabrudzeń w roli środka czyszczącego doskonale sprawdzi się zwykły płyn do naczyń. Codzienne mycie zlewu płynem zapobiegnie trwałym i bardziej uciążliwym zbrudzeniom. Wiadomo jednak, że nie zawsze się ma na to czas i pamięta o tym.

Gdy więc nieco bardziej "zapuścimy" nasz czarny zlew, po umyciu go płynem do naczyń, przeczyśćmy go dodatkowo miksturą wody i octu w proporcji 2:1. Ocet doskonale pozbędzie się mineralnych i wapiennych osadów, dzięki czemu zlew odzyska swoją wyrazistą czarną barwę. Nie trzeba też będzie używać innych mocniejszych detergentów. Po wyczyszczeniu zlewu pamiętaj jednak, aby go wytrzeć do sucha.

Na koniec weź do ręki zwykłą oliwkę do ciała i przetrzyj nią całą powierzchnię zlewu. Możesz zastąpić ją także dowolnym olejem spożywczym, ten jednak nie będzie tak ładnie pachniał. Olejek sprawi, że zlew będzie błyszczał, a osad nie pojawi się tak szybko, jak zwykle.

Rozważ przed zakupem

Jeśli wahasz się, czy kupić czarny zlew, my radzimy - nie rezygnuj. Rozważ jednak zakup czarnego zlewu lekko nakrapianego - na takim znacznie mniej widać zabrudzenia, w związku z tym nie trzeba go tak często czyścić.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza