Jak usunąć plamy z farby do włosów?

2019-12-16 13:14

Jeśli farbujesz włosy samodzielnie, może się tak zdążyć, że pobrudzisz farbą twarz lub inne miejsce na ciele czy ubranie. Co możesz wtedy zrobić? Przeczytaj i sprawdź jak pozbyć się plam z farby w warunkach domowych.

Jak usunąć plamy z farby do włosów
Autor: Getty Images

Po pierwsze - nie panikuj. Najpierw delikatnie wytrzyj chusteczką higieniczną lub ręcznikiem papierowym zaplamione miejsce na ciele. Uważaj, żeby nie rozsmarować farby na większej powierzchni. Oceń, jak mocno zaplamiła ona daną powierzchnię. Jeśli zabrudzenie jest delikatne spróbuj usunąć je wacikiem nasączony mleczkiem lub tonikiem do twarzy.

Gdy to nie pomoże i zostanie jeszcze ciemny ślad, obmyj miejsce wodą, osusz i spróbuj usunąć plamę sokiem z cytrynu. Do tego celu użyj plastra owocu i przetrzyj nim zabrudzenie. Kwas zawarty w cytrynie powinien poradzić sobie z plamą. Jeśli często farbujesz włosy warto zaopatrzyć się w specjalny płyn do usuwania plam z farb, możesz go kupić w sklepie z artykułami fryzjerskimi.

Czytaj także: Czy można farbować włosy w ciąży? (OPINIE LEKARZY)

Jeśli chodzi o plamy z farby do włosów na ubraniach to zdecydowanie łatwiej jest się przed nimi zabezpieczyć, niż potem je usuwać. Również w sklepach fryzjerskich możesz zaopatrzyć się w specjalną pelerynę, która skutecznie ochroni twoje ubranie w trakcie zabiegu farbowania włosów.

Jeśli jednak dojdzie do zaplamienia garderoby, nieodzowny okaże się odplamiacz. Najpierw usuń farbę ręcznikiem papierowym lub chusteczką. staraj się jej bardziej nie rozmazać, ani nie wetrzeć w tkaninę. Nałóż odplamiacz na zaplamione miejsce jeszcze przed praniem. Odczekaj kilka minut, pozwól odplamiaczowi wniknąć w tkaninę i zacząć działać. Następnie upierz ubranie w pralce jak zawsze, ale również dodaj do prania porcję odplamiacza.

Sprawdź, jak usunąć inne plamy:

źródło: www.mowimyjak.se.pl/