Jak wyczyścić silikon w łazience z nalotu i pleśni? Wystarczy wziąć odrobinę na szczoteczkę

2024-01-30 11:34

Silikon sanitarny jest przystosowany do mokrych i wilgotnych warunków w łazience. Aby długi czas estetycznie wyglądał, należy regularnie go czyścić. Tylko w ten sposób unikniemy pojawienia się nalotu i pleśni. Jeśli zaniedbamy sprawę, jedynym sensownym rozwiązaniem pozostanie jego wymiana.

Jak wyczyścić silikon w łazience z nalotu i pleśni? Wystarczy wziąć odrobinę na szczoteczkę
Autor: Getty Images Jak wyczyścić silikon w łazience z nalotu i pleśni? Wystarczy wziąć odrobinę na szczoteczkę

Aby biały silikon przy wannie, brodziku, kabinie prysznicowej wyglądał cały czas jak nowy, należy regularnie go czyścić z brudu, kurzu i resztek środków czystości. Gdy tego nie zrobimy, szybko na jego powierzchni pojawi się nieestetyczny nalot, a z czasem też pleśń. Jak dbać o sylikon, by cały czas zachwycał swoją śnieżnobiałą barwą? Pomoże środek, który każdy ma w łazience.

Jak usunąć plamy z dziecięcych ubrań?

Jak wyczyścić silikon w łazience?

Jest wiele sposobów na wyczyszczenie silikonu w kabinie prysznicowej, wannie czy brodziku. Jedne są bardziej inwazyjne, inne mniej. Najprościej oczywiście sięgnąć po gotowe preparaty przeznaczone do tego typu powierzchni z środkiem grzybobójczym.

Używając jednak profesjonalnych preparatów, które w swoim składzie mają silną chemię, należy ściśle postępować według wskazówek producenta i nie wykonywać tego typu zabiegów będąc w ciąży lub w obecności dzieci. Przed pracą należy ochronić swoje dłonie rękawicami, ponieważ tego typu produkty zazwyczaj są silnie żrące. Należy pamiętać też, by trzymać je poza zasięgiem dzieci.

Czym najlepiej umyć silikon?

W uwagi na to, że w naszym serwisie rady kierujemy do rodzin z dziećmi, zawsze radzimy zacząć od domowych metod, które nie wymagają użycia niebezpiecznych chemikaliów. W przypadku sylikonu łazienkowego doskonale sprawdzi się zwykła pasta do zębów. Dlaczego akurat pasta?

Bo wykazuje właściwości wybielające i ścierne. Niewielką jej ilość nanieś na starą szczoteczkę do zębów i przejedź po silikonie. Szoruj delikatnie bez dużego nacisku samą wierzchnią częścią włosia, w ten sposób łatwo usuniesz bród z sylikonu i go nie uszkodzisz. Na koniec opłukaj wodą. Już po jednym zabiegu sylikon odzyska swoją dawną świetność. Alternatywnie zamiast pasty do zębów możesz użyć zwykłego płynu do mycia naczyń.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza