Patent na lśniącą kabinę prysznicową. Spryskaj ją tym domowym płynem za grosze

2024-01-22 11:24

Sprzątanie przy dzieciach to syzyfowa praca. Dlatego każdy patent , który pozwoli zaoszczędzić czas i siły, jest na wagę złota. Podpowiadamy, co zrobić, aby kabina prysznicowa była czysta i lśniąca i to aż przez dwa tygodnie.

Patent na lśniącą kabinę prysznicową. Spryskaj ją tym domowym płynem za grosze
Autor: Getty Images Patent na lśniącą kabinę prysznicową. Spryskaj ją tym domowym płynem za grosze

Jak umyć szybę w kabinie prysznicowej tak, aby była czysta na dłużej? Wbrew pozorom pozbycie się zacieków i osadów z mydła na dłużej jest możliwe. Zdradzę wam sprawdzony sposób na to, jak bez szorowania dłużej cieszyć się porządkiem. A zaoszczędzony w ten sposób czas możecie poświęcić na odpoczynek, albo zabawę z dzieckiem. 

Kabina prysznicowa to miejsce, które często wprawia w zakłopotanie domowników. Nie jest łatwo utrzymać ją w czystości. Problemem są nie tylko ślady z osadu, mydła czy środków do kąpieli, ale także fugi i miejsca przy odpływie, które trudno jest doczyścić. Aby zachować kabinę prysznicową w idealnej czystości, należałoby myć ją każdego dnia, po każdej kąpieli. Wystarczy kilka razy tego nie zrobić, by na szybach powstały charakterystyczne jasne zacieki.

Czy sprzątanie mieszkania odchudza? | ESKA XD - Fit vlog #5

Jak usunąć kamień z szyby kabiny prysznicowej?

Aby utrzymać łazienkę w czystości, warto regularnie ją sprzątać, czyli częściej niż 1 raz w tygodniu. W takiej sytuacji utrzymamy czystość za pomocą naturalnych, domowych środków do sprzątania i nie trzeba będzie korzystać z mocnych, chemicznych preparatów. Płyny i spraye na bazie octu czy domowa pasta z sody to świetne produkty do wywabiania zażółcenia, usuwania kamienia, smug i plam.

Jak często czyścić kabinę prysznicową?

Na co dzień do czyszczenia kabiny prysznicowej wystarczy ocet, który doskonale zabija bakterie i grzyby. Wystarczy do miski z ciepłą wodą wlać trochę octu, a następnie wymieszać wszystko i przelać do atomizera. Taką mieszanką możemy spokojnie spryskiwać kabinę po każdym prysznicu, by była czysta i lśniąca.

Jeśli jednak nie możemy sobie poradzić z zaciekami, możemy wykorzystać inny sposób. Zakłada on użycie... płynu do spryskiwaczy, który zwykle stosujemy w samochodach. Jak przekonuje Ola Smorawski na kanale @organizacjaprzestrzeni na Instagramie, dzięki płynowi do spryskiwaczy wszystkie detergenty będą spływały po szybie i nie będą tak mocno się na niej osadzały. To pozwoli cieszyć nam się czystą i lśniącą kabiną przez długi czas.

JCzym umyć kabinę prysznicową, aby nie było smug?

Aby przygotować taki domowy płyn do kabiny, wystarczy do miski z ciepłą (ale nie gorącą) wodą dodać około 1/4 szklanki płynu do spryskiwaczy. Całość należy dokładnie wymieszać i przelać do butelki z atomizerem. Takim płynem wystarczy raz na jakiś czas spryskać kabinę, a następnie wytrzeć ją do sucha bawełnianą szmatką. Kabina prysznicowa będzie lśniąca i czysta! 

Czytaj: 10 sprawdzonych przepisów na domowe środki czystości

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza