Domowy płyn do kabin prysznicowych. Zrobisz go w mig, dodając do wody 2 składniki

2024-02-12 15:10

Lśniąca kabina prysznicowa to dla wielu nieosiągalny cel. Szczególnie przy dzieciach, gdzie płyn do mycia za każdym razem ląduje w dużych ilościach na drzwiach od kabiny prysznicowej. Domowy płyn do kabin prysznicowych sprawdzi się w ekstremalnych przypadkach. Poradzi sobie z osadem z kamienia i zaciekami z mydła. Zrobisz go w mig, dodając do wody tylko dwa składniki.

Domowy płyn do kabin prysznicowych. Zrobisz go w mig, dodając do wody 2 składniki
Autor: Getty Images Domowy płyn do kabin prysznicowych. Zrobisz go w mig, dodając do wody 2 składniki

Istnieje wiele sposobów na czyszczenie kabiny prysznicowej. Na rynku mamy też do wyboru całą gamę produktów, których producenci obiecują, że kabina prysznicowa odzyska po nich swój dawny blask.

Mając dzieci, szukamy sprawdzonego płynu do kabin prysznicowych, który poradzi sobie z wymagającymi zanieczyszczeniami. Ten domowy płyn do kabin prysznicowych jest łatwy w przygotowaniu. Wystarczy woda i dwa składniki, które większość z nas zawsze ma w kuchni.

Zobacz także: Skutecznie usuwa pleśń ze ściany. Wystarczy jedna łyżeczka, a problem zniknie raz na zawsze

Spis treści

  1. O tym pamiętaj czyszcząc kabinę prysznicową
  2. Domowy płyn do kabiny prysznicowej
Porządek w pokoju – jak nauczyć dziecko sprzątania po sobie?

O tym pamiętaj czyszcząc kabinę prysznicową

Jak wyczyścić szybę w kabinie prysznicowej, aby pozbyć się kamienia i zacieków? Wielu rodziców uważa, że pozbycie się zacieków, kamienia i osadów z mydła jest nierealne. Prawdą jest, że utrzymanie kabiny prysznicowej w czystości, może wydawać się trudne. Szczególnie gdy prysznic bierzemy codziennie. Charakterystyczne jasne zacieki będą widoczne wszędzie, jeżeli przestaniemy czyścić kabinę.

Dlatego ważny jest nie tylko odpowiedni środek do czyszczenia kabin, ale również regularne ściąganie wody. Po każdej kąpieli należy użyć zwykłej ściągaczki do szyb, aby pozbyć się wody ze ścian kabiny. Dzięki temu jej czyszczenie będzie znacznie łatwiejsze.

Czytaj także: Triki ułatwiające sprzątanie przy dziecku. Tak poradzisz sobie z kredkami na ścianie

Domowy płyn do kabiny prysznicowej

Osad z mydła, kamień i białe zacieki na kabinie prysznicowej możemy łatwo usunąć, stosując ten domowy płyn do kabin.

Urszula Hryniewicka jest ekspertką od spraw porządkowych. Na swoim profilu na Instagramie @lux.ula pokazała, jak szybko można przygotować płyn do kabin prysznicowych i pozbyć się niechcianych zacieków i kamienia.

Wystarczy szklanka wody i tylko dwa składniki:

  • 50 ml octu,
  • 50 ml płynu nabłyszczającego do zmywarki.

Wszystkie składniki należy ze sobą wymieszać, przelać do butelki z atomizerem i gotowe. Tak przygotowanym środkiem czyszczącym spryskujemy kabinę, przecieramy ściereczką i dokładnie spłukujemy letnią wodą.

Na koniec ściągaczką usuwamy nadmiar wody, który pozostał. Możemy też przetrzeć kabinę ściereczką z mikrofibry.

Jeżeli nie chcemy wykorzystywać płynu nabłyszczającego do zmywarki, ekspertka radzi, że możemy wpierw umyć kabinę wodą z płynem do naczyń, a następnie wodą z octem. Jak zaznacza, jest to już inny patent, który sama często wykorzystuje do mycia okien.

Jak zaznacza, domowy płyn do kabin prysznicowych z wykorzystaniem nabłyszczacza do zmywarki, doskonale radzi sobie również ze starymi zaciekami.

Czytaj także: 6 patentów na wspólną zabawę podczas sprzątania

Sprzątanie bez detergentów: jak robić porządki w stylu eko?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza