Piekarnik wyczyści się „sam”. Przypalenia i oporne zacieki z tłuszczu znikną po chwili

2024-01-31 13:27

Docenią go zwłaszcza zabiegane mamy. Podpowiadamy, w jaki sposób błyskawicznie i bez szorowania wyczyścić brudny piekarnik. Nawet jeśli nie ma nowej funkcji w specyfikacji.

Piekarnik wyczyści się „sam”. Przypalenia i oporne zacieki z tłuszczu znikną po chwili
Autor: Getty Images Piekarnik wyczyści się „sam”. Przypalenia i oporne zacieki z tłuszczu znikną po chwili

Jako mama doskonale wiesz, jak krótka jest doba, a na gruntowne sprzątanie domu brakuje zarówno czasu, jak i sił. Opieka nad maluchem to bardzo absorbujące zajęcie, dlatego trudno wyobrazić sobie, że będziesz jednocześnie bawić się z dzieckiem i szorować kuchenne sprzęty. Te jednak kiedyś trzeba umyć... Z pomocą przychodzą domowe sposoby i triki, np. ten z tabletką do zmywarki.

Może słyszałaś, że to świetny patent na doczyszczenie opornych zacieków z tłuszczu na ściankach piekarnika? No dobrze, więc zobaczmy, jak to konkretnie działa i co musisz zrobić. Zapewniamy, że piekarnik "sam" się wyczyści, nawet jeśli twoje urządzenie nie posiada tej nowej funkcji w swojej specyfikacji.

Czytaj też: Czysto, ale nie sterylnie. Jak posprzątać dom, gdy wprowadza się do niego noworodek?

Czy sprzątanie mieszkania odchudza? | ESKA XD - Fit vlog #5

Jak wyczyścić piekarnik przy pomocy tabletki?

Tabletka do zmywarki to naprawdę skuteczny sposób na umycie piekarnika. Zresztą za jej pomocą wyczyścisz nie tylko piekarnik - rozpuszczona w wodzie tabletka do zmywarki doskonale radzi sobie również z myciem paneli podłogowych.

Oto jak krok po kroku umyć piekarnik za pomocą tabletki do zmywarki:

  1. Wyjmij z piekarnika wszystkie zbędne blachy (zostaw jedną, głębszą).
  2. Włóż tabletkę do zmywarki na dno blachy.
  3. Wlej około 1 litra wody.
  4. Zamknij piekarnik i nastaw urządzenie na 100 stopni na 2 godziny.
  5. Po upływie 2 godzin otwórz piekarnik, wyjmij blachę. Ścianki piekarnika przetrzyj bawełnianą szmatką lub kuchennym ręcznikiem papierowym.

Uciążliwe przypalenia i zacieki z tłuszczu obecne na ruszcie także wyczyścisz za pomocą tabletki do zmywarki, jednak tutaj trzeba będzie włożyć w to nieco więcej wysiłku. Tabletkę do zmywarki rozpuść w gorącej wodzie (np. w wannie) i zanurz w niej ruszt. Następnie za pomocą gąbki szoruj ruszt żeberko po żeberku.

Nie wierzysz, że ten sposób działa? Przetestuj i przekonaj się sama. To minimum pracy, a maksimum efektów. Zresztą zobacz sama, zdjęcia i filmy nie kłamią:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza