Wrzuć tabletkę do ciepłej wody i umyj panele. Efekt cię zaskoczy

2023-09-16 12:17

Mycie paneli nie jest proste, ponieważ często zostają na nich nieprzyjemne dla oka zacieki. Aby się ich pozbyć, wystarczy samodzielnie przygotować płyn do mycia podłogi. Jest to banalnie prostek, a efekt niezwykły.

Mycie podłogi
Autor: Getty Images Aby umyć panele i nie widzieć smug, warto wykorzystać ten sposób.

Domowe porządki nie będą zajmowały wiele czasu, jeśli podejdziemy do nich zadaniowo. Rozdzielanie sprzątania na poszczególne dni tygodnia może pomóc nam utrzymać porządek w mieszkaniu i nie tracić później całego weekendu na odgruzowywanie mieszkania.

Niektóre czynności trzeba jednak wykonywać każdego dnia. Do takich należą nie tylko zmywanie naczyń czy odkurzanie, ale również mycie podłóg. Utrzymanie ich w czystości nie jest najłatwiejsze, zwłaszcza gdy mamy w domu małe dzieci albo pupile, które gubią dużo sierści. Mycie podłóg może stać się frustrujące, gdy dodatkowo widzimy na nich plamy czy zacieki. Na szczęście dość łatwo można sobie z tym poradzić.

Czy sprzątanie mieszkania odchudza? | ESKA XD - Fit vlog #5

Panele bez smug? Ten sposób ci w tym pomoże

Płyny do mycia podłóg często pozostawiają po sobie nieprzyjemny, klejący film. Widać to tym bardziej, jeśli źle rozcieńczymy proporcje produktu do sprzątania lub użyjemy nieodpowiedniej tkaniny do mycia podłóg. Niektóre mopy pozostawiają wtedy ślady kropek, co oznacza, że problemem jest nie tylko płyn, ale i ściereczka, którą sprzątamy podłogę.

Te wszystkie problemy mogą zniknąć, jeśli do mycia podłóg wykorzystamy domowy specyfik. Możemy przygotować go samodzielnie, wykorzystując do tego... tabletkę do zmywarki.

Rozpuść w wodzie tabletkę do zmywarki

Aby otrzymać płyn, który pozwoli nam pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń, wystarczy w wiaderku ciepłej wody rozpuścić jedną tabletkę do zmywarki. Skutecznie usunie ona zanieczyszczenia, brud, tłuszcz i pozostawi podłogę lśniącą i czystą. Używając tabletki do zmywarki, nie musimy martwić się o smugi czy ślady po mopie. Taki płyn do mycia podłogi pozostawi panele idealnie czyste.

Jak jeszcze utrzymać panele w czystości?

Aby panele służyły nam przez długi czas, warto odpowiednio je pielęgnować. Do mycia podłóg nie należy wykorzystywać zbyt gorącej wody, która nie działa dobrze na tego rodzaju powierzchnię. Od czasu do czasu warto umyć panele zwykłą wodą z octem. Taki roztwór zabija zarazki i bakterie, oczyszcza podłogę i pozostawia ją idealnie czystą. Co więcej, woda z octem może pomóc również nabłyszczyć panele (także te półmatowe lub matowe), które straciły blask na skutek mycia ich nieodpowiednimi środkami czystości.

Czytaj: Jak nauczyć dziecko sprzątać i utrzymywać porządek?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza