Proszek czy żel do prania? Dlaczego rodzice wolą proszki od żeli do prania?

2013-03-01 12:18
Proszek czy żel do prania? Dlaczego rodzice wolą proszki od żeli do prania?
Autor: thinkstockphotos.com Żele do prania stanowią połączenie proszku i płynu do prania. Dobrze rozprowadzają się w wodzie, a dzięki skoncentrowanemu składowi są wydajniejsze i starczają na dłużej, co przy częstym praniu odzieży niemowlęcej i dziecięcej nie pozostaje bez znaczenia.

Żele do prania stanowią połączenie proszku i płynu do prania. Dobrze rozprowadzają się w wodzie, a dzięki skoncentrowanemu składowi są wydajniejsze i starczają na dłużej, co przy częstym praniu odzieży niemowlęcej i dziecięcej nie pozostaje bez znaczenia.

Mimo tych zalet, żele do prania cieszą się mniejszym zainteresowaniem rodziców niż proszki. Skąd wynika ta tendencja? Odpowiada Marta Torzyńska, przedstawiciel marki CONCERTINO BABY:

Pamiętajmy, że cena nie stanowi głównego determinantu wyboru środków piorących, przeznaczonych do pielęgnacji odzieży i bielizny dziecięcej czy niemowlęcej. Liczy się przede wszystkim to, aby produkt był HIPOALERGICZNY, zatem wolny od szkodliwych dla skóry dziecka alergenów, substancji drażniących, parabenów czy barwników. Taka informacja koniecznie musi pojawić się na opakowaniu wybranego środka piorącego.

Nie wystarczą określenia typu „łagodny” czy „delikatny dla skóry”. Tylko adnotacja „hipoalergiczny” gwarantuje, że kupujemy środek przetestowany dermatologicznie i posiadający odpowiednie badania, dopuszczające go do sprzedaży, jako produktu bezpiecznego dla wrażliwej skóry dziecka czy alergika.

Z jakim kosztem należy liczyć się, kupując hipoalergiczne środki piorące? Na początek trzeba zaznaczyć, że cena żeli nie odbiega od tej, którą przyjdzie zapłacić za proszki do prania, mimo że te pierwsze wydajnościowo starczają na dłużej. Szacunkowa pojemność proszku do prania waha się w granicy 1,6 kg, żele do prania najczęściej dostaniemy w dwóch wariantach – 1- i 2-litrowych. Ile to dokładnie prań?

  • Proszek do prania o gramaturze 1,6 kg i przyjętej cenie 17,99 zł starczy na około 16 prań. Zatem za jedno pranie zapłacimy ok. 1,12 zł.
  • Żel do prania o pojemności 2l i cenie 17,99 to 32 prania. Za pranie zapłacimy 0,75 zł, czyli każdorazowo to oszczędność rzędu 40 gr w stosunku do proszku*.


(*dane CONCERTINO BABY)

Fakty mówią same za siebie. Prawdą jest, że bardzo często rodzice sięgają po proszki do prania z czystego przyzwyczajenia. Żele to stosunkowa nowość, proszki – utarty schemat, głęboko zakorzeniony w świadomości osób dokonujących zakupów. Na pewno każdy z tych produktów ma swoje indywidualne zalety. Proszek można używać nawet do prania ręcznego, z kolei żel – będzie zmiękczał tkaniny i ułatwiał prasowanie. Wspólnym mianownikiem tych produktów powinien być ich hipoalergiczny skład, dzięki czemu będą bezpieczne dla skóry i możliwe do stosowania już od pierwszego dnia życia dziecka. A który wybierzemy? To decyzja na pewno uzależniona od preferencji każdego z nas.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza