Gry Memory: dlaczego warto kupić je dziecku? [GALERIA]

2021-08-25 13:40

Gry Memory to bardzo popularna interaktywna propozycja dla dzieci. Sprawdź, dlaczego warto je kupić swojemu dziecku i jakie walory edukacyjne gry Memory niosą za sobą.

Spis treści

  1. Jak Memory wpływa na rozwój dziecka?
  2. Które gry Memory są najpopularniejsze?
  3. W jakich cenach można kupić Memory?

Gry Memory to świetna propozycja dla osób w każdym wieku. Najmłodsi członkowie rodziny zdobędą dzięki nim nowe umiejętności, a starsi spędzą miło czas przy dobrej zabawie.

Jak Memory wpływa na rozwój dziecka?

Gry Memory pobudzają w dziecku wiele zmysłów. Przede wszystkim, poprzez konieczność zapamiętywania obrazków przez ich uczestników, dzieci ćwiczą swoją pamięć. Ta umiejętność okaże się też im przydatna w szybszej nauce w przedszkolu czy szkole. Ponadto, gry Memory uczą koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także kształtują wyobraźnię.

Czytaj także: Gry karciane dla dzieci: dlaczego warto kupić je najmłodszym? [10 propozycji]

Gry planszowe dla dzieci: 7 gier, w które musisz zagrać z dzieckiem

Konsola dla dziecka. Jakie urządzenie do gier wybrać?

Które gry Memory są najpopularniejsze?

Najpopularniejsze gry Memory to te z ulubionymi przez dzieci postaciami. Producenci tworzą obrazki z "Krainą Lodu", "Autami" czy "Minionkami". Niestety, takie oryginalne produkty są również droższe niż ich mniej znane odpowiedniki. Istnieje też wiele gier ze zwierzątkami, które będą bardziej popularne wśród najmłodszych członków rodziny.

W jakich cenach można kupić Memory?

Gry Memory nie należą do najdroższego typu zabawek. Wszystko zależy od tego, jak bardzo popularne postacie są drukowane na obrazkach i kto jest producentem danej gry. Ceny gier Memory wahają się w granicach od 20 do 40 zł.

W co się bawić z dziećmi w deszczowe dni?