Kąpielówki chłopięce - lepiej wybrać bokserki czy slipki dla chłopca?

2021-07-15 14:43

Kąpielówki chłopięce, w przeciwieństwie do dziewczęcych strojów kąpielowych, zazwyczaj różnią się od siebie wyłącznie wzorem. Kąpielówki chłopięce mogą mieć dłuższe nogawki lub przypominać zwyczajne męskie slipki.

Kąpielówki chłopięce
Autor: Getty images Kąpielówki chłopięce

Kąpielówki chłopięce to obowiązkowy element garderoby chłopca wybierającego się na basen czy nad morze. Pamiętaj o tym także w przypadku maluszków, bo nagie dziecko na plaży to nie tylko kwestia poszanowania jego intymności, lecz także bezpieczeństwa. Dzieci, które nie opanowały jeszcze sztuki korzystania z nocnika, warto zaopatrzyć w pieluchy do pływania.

A jakie kąpielówki chłopięce wybrać dla kilkulatka?

Spis treści

  1. Kąpielówki chłopięce - bokserki
  2. Kąpielówki chłopięce - slipki

Kąpielówki chłopięce - bokserki

W przeciwieństwie do strojów kąpielowych dla dziewczynek, które mogą być dwu- lub jednoczęściowe, kąpielówki chłopięce występują wyłącznie w 2 wersjach: bokserek przypominających spodenki i slipek, czyli majtek chłopięcych.

Wybierając kąpielówki chłopięce, oprócz odpowiedniego wzoru (w końcu musi się on dziecku podobać), kieruj się tym, jaki rodzaj bielizny nosi na co dzień. Jeśli dziecko preferuje bokserki - kup bokserki kąpielowe.

Bokserki kąpielowe są wykonane z materiału, który szybko wysycha, a przy tym najczęściej są elastyczne i bez problemu dopasowują się także do mokrego ciała. Jeśli obawiasz się, że pod naporem wody - spadną, wybierz takie z dodatkową regulacją na sznureczek.

Zobacz także: Maski do nurkowania dla dzieci - jaką maskę dla dziecka wybrać?

Lekcje pływania dla dzieci

Zobacz także: Buty do wody dla dziecka - jakie wybrać?

Kąpielówki chłopięce - slipki

Dziecku, które na co dzień chodzi w slipkach, wygodniej będzie pływać w slipkach kąpielowych. Podczas gdy spodenki kąpielowe lepiej sprawdzą się podczas plażowania - do nauki pływania lepsze mogą okazać się slipki. I choć w odniesieniu do dorosłych ten rodzaj kąpielówek wyszedł już z mody, w przypadku dzieci nadal warto kierować się  preferencjami i wygodą.

Wybierając kąpielówki chłopięce warto zwrócić uwagę na to, czy materiał jest wytrzymały i odporny na działanie chloru (ważne na basenach) oraz czy chroni przed promieniowaniem UV (to z kolei ważne jest podczas plażowania).

Zobacz także: Klapki dla dziecka - na plażę, basen i plac zabaw

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza