Kąpielówki chłopięce - lepiej wybrać bokserki czy slipki dla chłopca?

2021-07-15 14:43

Kąpielówki chłopięce, w przeciwieństwie do dziewczęcych strojów kąpielowych, zazwyczaj różnią się od siebie wyłącznie wzorem. Kąpielówki chłopięce mogą mieć dłuższe nogawki lub przypominać zwyczajne męskie slipki.

Kąpielówki chłopięce
Autor: Getty images Kąpielówki chłopięce

Kąpielówki chłopięce to obowiązkowy element garderoby chłopca wybierającego się na basen czy nad morze. Pamiętaj o tym także w przypadku maluszków, bo nagie dziecko na plaży to nie tylko kwestia poszanowania jego intymności, lecz także bezpieczeństwa. Dzieci, które nie opanowały jeszcze sztuki korzystania z nocnika, warto zaopatrzyć w pieluchy do pływania.

A jakie kąpielówki chłopięce wybrać dla kilkulatka?

Spis treści

  1. Kąpielówki chłopięce - bokserki
  2. Kąpielówki chłopięce - slipki

Kąpielówki chłopięce - bokserki

W przeciwieństwie do strojów kąpielowych dla dziewczynek, które mogą być dwu- lub jednoczęściowe, kąpielówki chłopięce występują wyłącznie w 2 wersjach: bokserek przypominających spodenki i slipek, czyli majtek chłopięcych.

Wybierając kąpielówki chłopięce, oprócz odpowiedniego wzoru (w końcu musi się on dziecku podobać), kieruj się tym, jaki rodzaj bielizny nosi na co dzień. Jeśli dziecko preferuje bokserki - kup bokserki kąpielowe.

Bokserki kąpielowe są wykonane z materiału, który szybko wysycha, a przy tym najczęściej są elastyczne i bez problemu dopasowują się także do mokrego ciała. Jeśli obawiasz się, że pod naporem wody - spadną, wybierz takie z dodatkową regulacją na sznureczek.

Zobacz także: Maski do nurkowania dla dzieci - jaką maskę dla dziecka wybrać?

Lekcje pływania dla dzieci

Zobacz także: Buty do wody dla dziecka - jakie wybrać?

Kąpielówki chłopięce - slipki

Dziecku, które na co dzień chodzi w slipkach, wygodniej będzie pływać w slipkach kąpielowych. Podczas gdy spodenki kąpielowe lepiej sprawdzą się podczas plażowania - do nauki pływania lepsze mogą okazać się slipki. I choć w odniesieniu do dorosłych ten rodzaj kąpielówek wyszedł już z mody, w przypadku dzieci nadal warto kierować się  preferencjami i wygodą.

Wybierając kąpielówki chłopięce warto zwrócić uwagę na to, czy materiał jest wytrzymały i odporny na działanie chloru (ważne na basenach) oraz czy chroni przed promieniowaniem UV (to z kolei ważne jest podczas plażowania).

Zobacz także: Klapki dla dziecka - na plażę, basen i plac zabaw