Pieluchy do pływania: które pieluchy wodoodporne są najlepsze?

Pieluchy do pływania: które pieluchy wodoodporne są najlepsze?
Autor: Getty images Pieluchy do pływania: które pieluchy wodoodporne są najlepsze?

Pieluchy do pływania to świetny wynalazek. Z jednej strony chronią pupę niemowlaka przed kontaktem z wodą i piaskiem, z drugiej zaś otoczenie przed nieprzyjemnymi widokami. A gdy lato minie, przydadzą się na basenie. Które pieluchy do pływania będą najlepsze dla twojego dziecka?

Jeśli twoje dziecko nie korzysta jeszcze z nocnika, ale chcesz, aby skorzystało z letniej atrakcji, jaką jest kąpiel w basenie czy morzu, kup wodoodporne pieluszki do pływania.

Jak działają pieluchy do pływania?

Zwykłe pieluchy nie nadają się do wody. Materiał, który sprawia, że ​​pieluchy wchłaniają mocz i kał, doskonale wchłonie również wodę z basenu. A wtedy nie tylko nie będą absorbować moczu, ale i staną się ciężkie i obwisłe, nie utrzymają więc w sobie także kupki maluszka.

Pieluchy do pływania są odporne na wodę z zewnątrz, ale chłonne wewnątrz. Dlatego zatrzymują mocz, nie wypuszczając go poza pieluszkę, ale jednocześnie nie chłoną wody z zewnątrz.

Istnieją dwa rodzaje pieluszek do pływania: wielokrotnego użytku i jednorazowe. Wersje wielokrotnego użytku są przyjazne dla środowiska, ekonomiczne i zwykle trwalsze, podczas gdy jednorazowe eliminują potrzebę prania.

Jak używać pieluch do pływania?

Zaraz po wyjściu z basenu lub morza zdejmij pieluchę i zamień ją na normalną. Pieluchy do pływania muszą być dobrze dopasowane, co oznacza, że powinny być ciaśniejsze niż zwykłe pieluszki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka