Książki o kosmosie - najlepsze propozycje dla dzieci w wieku 3 i 4 lat

2021-03-22 12:33

Książki o kosmosie to pozycja obowiązkowa w biblioteczce dzieci w wieku 3 i 4 lat. Temat planet, Słońca, Księżyca, wypraw kosmicznych, gwiazd, rakiet, astronautów jest niezwykle fascynujący dla małych odkrywców. Od jakich książek o kosmosie najlepiej zacząć, by nie storpedować malucha nadmiarem informacji i szczegółów? Specjalnie dla Was wybraliśmy 7 książek o kosmosie dla dzieci w wieku 3 i 4 lat, które najczęściej polecają rodzice.

Książki o kosmosie
Autor: Ceneo Oferta rynkowa książeczek dla dzieci o kosmosie jest tak szeroka, że bez problemów znajdziemy ciekawe propozycje już dla 3- i 4-latków

Spis treści

  1. Książki o kosmosie dla dzieci w wieku 3 i 4 lat: co polecają rodzice?
  2. 7 najpopularniejszych książek o kosmosie dla dzieci w wieku 3 i 4 lat:

Książki o kosmosie dla 3-latków i 4-latków to publikacje, które w sposób przejrzysty i atrakcyjny podają podstawowe informacje na temat wszechświata. Przede wszystkim posiadają zdecydowanie mniej treści niż podobne pozycje dla 5- i 6-latków i mają o wiele bardziej atrakcyjną formę. Wiele z nich to książki interaktywne np. można je rozkładać lub otwierać w nich okienka. Zazwyczaj posiadają też schematyczne rysunki, a nie realne zdjęcia.

Książki dla dzieci

Książki o kosmosie dla dzieci w wieku 3 i 4 lat: co polecają rodzice?

Specjalnie dla was prześledziliśmy opinie rodziców na temat książek o kosmosie dla najmłodszych na najpopularniejszej grupie facebookowej dotyczącej czytania dzieciom. Wybraliśmy pozycje, które szczególnie zapadły w sercach dzieci i ich rodziców. Wśród nich znalazły się zarówno książki w typie atlasu, prostych rymowanek, jak również opowiadania w formie fabularnej.

Polecamy: Książki na dobranoc: 8 propozycji dla dzieci

7 najpopularniejszych książek o kosmosie dla dzieci w wieku 3 i 4 lat:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza