Łyżwy dla dziewczynki: jakie łyżwy wybrać dla dziecka?

2021-01-28 15:21

Łyżwy to dla dzieci jeden z najprzyjemniejszych aspektów zimy. Najmłodsi kochają chodzić na lodowisko i uczyć się stawiać pierwsze kroki na lodowej tafli. Zakup łyżew dla dzieci jednak nie jest taką prostą sprawą. Jak wybrać łyżwy dla dziewczynki?

Łyżwy dla dziewczynki: jakie łyżwy wybrac dla dziecka?
Autor: Getty Images

Jeżeli rzadko chodzisz z dzieckiem na łyżwy, lepiej jest je wypożyczać na miejscu. Jednak jeśli twoja córka bardzo lubi ten sport, możesz zainwestować w idealne płozy na cały sezon.

Spis treści

  1. Co daje dziecku jazda na łyżwach?
  2. Łyżwy dla dziewczynki: jakie modele i kolory są najmodniejsze?
  3. Na co zwrócić uwagę przy wyborze łyżew dla dziewczynki?

Co daje dziecku jazda na łyżwach?

Jazda na łyżwach niesie za sobą wiele korzyści, których na co dzień nie zauważamy. Już od pierwszego kroku dziecko ćwiczy przede wszystkim równowagę. Stopniowo uczy się koordynować ze sobą ręce oraz nogi. Następnie wprawia w ruch wszystkie mięśnie. Jazda na łyżwach jest sportem, w którym można doskonalić każdą część ciała. Dyscyplina ta pozwoli wysmuklić sylwetkę, nauczy gracji oraz zahartuje organizm.

Czytaj także: 30 rzeczy, które warto zrobić z dzieckiem zimą

Łyżwy dla dziewczynki: jakie modele i kolory są najmodniejsze?

Wśród łyżew dla dzieci nie ma zbyt wielkiego wyboru kolorostycznego. Zazwyczaj modele dla dziewczynek są w odcieniach różu oraz fioletu połączonego z bielą. Producenci stawiają bardziej na bezpieczeństwo oraz komfort noszenia butów, co im się chwali.

Czytaj także: Łyżwy dla chłopca: jakie łyżwy wybrać dla dziecka?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze łyżew dla dziewczynki?

Dobre łyżwy powinny być przede wszystkim solidnie wykonane. But musi być idealnie dobrany do stopy dziecka. Ani nie za mały, ani niezbyt duży. Płozy należy naostrzyć, jeśli producent nie zrobił tego wystarczająco dobrze. Pamiętaj również, że istnieją rodzaje łyżew, które "rosną" razem z dzieckiem. Takie modele można powiększać z sezonu na sezon i zaoszczędzić trochę pieniędzy.