Szaliki i kominy dla dzieci - wybieramy te nieirytujące maluchów

2021-10-18 13:32

Wybór szalika dla dziecka, wbrew pozorom, nie należy do najprostszych decyzji. Dzieci, zwłaszcza te najmłodsze, bardzo nie lubią ich nosić. Zawiązane przy szyi często je denerwują, pojawiają się protesty i próby zdjęcia niechcianego ubrania. Jakie szaliki dla dzieci wybierać, by uniknąć afer przy wychodzeniu na dwór?

szaliki dla dzieci
Autor: Getty Images Jak wybrać szalik dla dziecka, by maluch chętnie go nosił?

Wybierając szaliki dla dzieci, trzeba zwrócić uwagę na odpowiedni materiał, który nie będzie drażnił delikatnej skóry malucha. Istotny jest też rodzaj wiązania, tak by dziecko było w stanie samo go założyć, ale też, by rzeczywiście chronił szyję przed chłodem. Szaliki przecież mają dawać ciepło, a nie być tylko elementem ozdobnym. 

Spis treści

  1. Komin, chusta, czy jednak szalik - co kupić dziecku na zimę?
  2. Szaliki dla dzieci - jakie materiały szalików wybierać?

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Jak nauczyć dziecko samodzielnego ubierania

Komin, chusta, czy jednak szalik - co kupić dziecku na zimę?

Naturalnym rozwiązaniem, by dziecko było w stanie samo się ubierać, wydaje się komin. Nie wszystkie dzieci jednak lubią moment wciągania go przez głowę i mogą bardzo silnie protestować. Poza tym, kominy nie chronią szyi tak dokładnie. Dla chętnie współpracujących maluchów, to rozwiązanie będzie jednak dobre i ułatwiające codzienność. 

Czytaj też: Kombinezon niemowlęcy dla dziewczynki - przegląd 2021

Chusty o trójkątnym kształcie, ocieplają całą klatkę piersiową, a dzięki temu, jak układają się na szyi ocieplą ją, bez dyskomfortu dla malca. Dla młodszych dzieci, najlepiej wybierać takie, które nie są wiązane, a zaczepiane na rzep lub zatrzask.

Stawiając na szaliki, najważniejsze jest by były wykonane z wąskiego pasa materiału. Nie będą wtedy "dusić" dziecka. Maluszki owinięte dokładnie często mają nawet odruch wymiotny, czy bóle głowy. Liczy się tu przede wszystkim swoboda. Pod kątem nauki samodzielności przydadzą się szaliki z paskiem do szybkiego przełożenia - idealne dla dzieci żłobkowych, czy wczesno przedszkolnych.

Zobacz także: Kombinezon niemowlęcy dla chłopca

Szaliki dla dzieci - jakie materiały szalików wybierać?

Małe dzieci nie lubią włóczki - dosyć często bywa gryząca. Najlepiej wybierać bawełniane szaliki - chociażby z dresówki, łączone np. z delikatnym polarem - są miękkie, dają dużo ciepła, a ich materiał będzie dużo przyjemniejszy dla dziecka. Do tego polar to materiał, który bardzo szybko schnie, więc nawet jeśli dziecko zaleje się piciem, bardzo szybko po upraniu szal będzie nadawał się do dalszego użytku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza