Te akcesoria plażowe musisz zabrać, jadąc do Chorwacji. Są najlepsze na kamieniste plaże

2024-06-07 10:05

Planujesz w tym roku rodzinne wakacje w Chorwacji? Aby twój wypoczynek na tamtejszych kamienistych plażach był udany, koniecznie pomyśl o kilku praktycznych akcesoriach. Na bazie naszych osobistych doświadczeń zebrałyśmy dla was kilka rzeczy, które naszym zdaniem są must have dla dzieci na wakacjach w Chorwacji.

Te akcesoria plażowe musisz zabrać, jadąc do Chorwacji. Są najlepsze na kamieniste plaże
Autor: Getty images Te akcesoria plażowe musisz zabrać, jadąc do Chorwacji. Są najlepsze na kamieniste plaże

Nie każdy lubi plaże kamieniste, ale jak już się jedzie do Chorwacji, to trzeba się na nie nastawić. Choć oczywiście są miejsca, gdzie plaże są mieszane lub fragmentami piaszczyste – należą jednak do rzadkości. Osobiście lubię plaże kamieniste, bo to świetna akupresura i do tego piasek nie wchodzi wszędzie. Chorwację kocham i co wyjazd odkrywam ją na nowo. Przez lata wypracowałam też sobie sposoby, by dzięki kilku przydatnym rzeczom umilić sobie pobyt na kamienistych plażach. Oto, co zawsze biorę ze sobą jadąc na rodzinny wyjazd nad Adriatyk.

"Fizjoterapeutka mówi, jak wybrać pierwszy rowerek i hulajnogę dla dziecka" - Plac Zabaw odc.8

1. Mata na kamieniste plaże

To numer jeden naszej wyprawki. Składana mata, którą można zarzucić na ramię. Kiedyś braliśmy klasyczne karimaty, ale po jakimś czasie stwierdziliśmy, że są o wiele mniej wygodne, zarówno w rozkładaniu, jak i korzystaniu z nich. Zainwestowaliśmy więc w takie mięciutkie maty, na których długo można leżeć, nie czując wbijających się w ciało kamyków.

2. Buty do wody

Bez tego także ani rusz na chorwackich plażach. Dzieciom polecam modele nie na ściągacz i nie całe z gumy, ale na mocny rzep. Te buty najstabilniej trzymają się nóżki dziecka, dzięki temu wygodnie się chodzi w nich i nie ma ryzyka, że w trakcie mocniejszej fali zostaną ściągnięte ze stopy. Przy wzburzonym morzu odnalezienie buta może nie być w ogóle możliwe. Zdarzyło nam się to kiedyś właśnie przy butach wykonanych w całości z gumy.

3. Maska pełna do nurkowania

Dla dzieci polecam zdecydowanie modele na całą twarz – są znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze w użyciu. Z tradycyjnej maski z dołączoną rurką nie każde dziecko będzie potrafiło od razu skorzystać. Wydatek się z pewnością opłaci.

4. Siatka do łowienia rybek

To gadżet, który kupuję w wersji teleskopowej, by łatwiej było go przewozić i przenosić. Podczas snurkowania jest naprawdę niezbędny. Dzieciaki zajmują się „łowieniem” rybek całymi godzinami. Jak tylko uda im się choć na sekundę złapać jakąś, jest wielka radość. Kolacji jednak z tej aktywności nigdy nie było.

5. Zabawki do nurkowania

Zamiast rybek, które nie dają się łapać, można nurkować za specjalnymi zabawkami z obciążeniem, które rzucone w wodę osiadają na dnie. To ulubiona zabawa starszych dzieci. Warto więc do swojej walizki spakować choć jedną tego typu zabawkę. W sklepach znajdziemy ich całą plejadę od obręczy, piłek, po różne zabawki imitujące morskie zwierzęta.

Przeczytaj także: Czeka cię podróż z dziećmi do Chorwacji? Te gadżety do 20 zł sprawią, że będzie łatwiej