Zabawki do nurkowania, dzięki którym dzieci pokochają pływanie!

2021-08-30 15:40

Dla rozkochanych w zabawach wodnych dzieci, kolejnym "poziomem wtajemniczenia" jest nurkowanie. Z drugiej strony nurkowanie może być też zachętą do nauki pływania. Sprawdzamy, jakie zabawki do nurkowania mamy do wyboru.

zabawki do nurkowania
Autor: Getty Images

Dla dzieci, które naukę pływania mają już za sobą, lub są w połowie drogi do osiągnięcia tego stanu, nurkowanie to świetna zabawa. Oswaja z wodą, jak żadna inna aktywność. Pod okiem instruktora, lub też rodzica, to bezpieczna i wciągająca zabawa z wodą. Jakie zabawki do nurkowania można kupić dziecku by ją urozmaicić?

Spis treści

  1. Czy trzeba umieć pływać, żeby nurkować?
  2. Zabawki do nurkowania to nie wszystko, co się przyda?
  3. Zabawki do nurkowania - przegląd 2021
Pierwsze zajęcia na basenie

Czy trzeba umieć pływać, żeby nurkować?

Pływanie to umiejętność przemieszczania się przy jednoczesnym utrzymywaniu się na powierzchni wody. Z kolei nurkowanie, to przemieszczanie się pod wodą. 

Większość dzieci podczas nauki pływania, dosyć szybko nabywa wprawy w wykonywaniu takich ruchów, by w wodzie się przemieszczać. Gorzej jest z utrzymaniem się na powierzchni wody, bo tu często blokuje się po prostu głowa. Dziecko ze strachu, że zejdzie pod wodę, wykonuje ruchy zbyt chaotycznie, męczy się i nie jest w stanie samodzielnie dopłynąć do brzegu.

Zobacz też: Basen w ciąży: Pływanie w ciąży dobrze ci zrobi

Patrząc na to w ten sposób, zabawa w nurkowanie w basenie, może być etapem nauki pływania. W jej trakcie, dziecko oswaja się z wodą, widzi, że bez problemu zatapia się i wynurza z powrotem. Dlatego dzieci, które już nie boją się zamaczać głowy, a przy tym załapią frajdę w nurkowaniu, niekiedy momentalnie nabywają pełnej umiejętności pływania

Zabawki do nurkowania to nie wszystko, co się przyda?

Nurkowanie samo w sobie może nie być przyjemne dla dzieci. Większość będzie narzekała na szczypiące oczka, czy dostającą się do nosa wodę. Dlatego oprócz zabawek do nurkowania, warto kupić dziecku również maskę do nurkowania. Mają one na tyle dużą część z szybką, że nie ograniczają widoczności. Do tego specjalna gumowa cześć maski zasłania całkowicie nosek, dzięki czemu woda do niego nie wpłynie.

Przeczytaj: Maluch na basenie - ABC małego pływaka

Zabawki do nurkowania - przegląd 2021