Akcesoria do nauki pływania - koniecznie zabierz je ze sobą na wakacje

2020-07-10 8:24
Akcesoria do nauki pływania - koniecznie zabierz je ze sobą na wakacje
Autor: Getty images

Dziecko zaczyna przygodę z wodą? Zabierz na wakacje akcesoria do nauki pływania. Pomogą malcowi oswoić się z wodą, ale przede wszystkim zapewnią mu bezpieczeństwo. Zobacz, jakie akcesoria do nauki pływania najlepiej sprawdzą się dla małych dzieci.

Akcesoria do nauki pływania przydadzą się dziecku, które po raz pierwszy ma kontakt z wodą lub takiemu, które jeszcze nie umie pływać. Przydadzą się w wakacje, bo urlop nad Bałtykiem czy na Mazurach to doskonała okazja do oswojenia malca z wodą. Zobacz, jakie akcesoria do pływania przydadzą się małemu dziecku, które zaczyna przygodę z wodą.

Wykorzystaj lato do nauki pływania

Wakacje to doskonała okazja, aby zapoznać dziecko z wodą i nauczyć je pływać. Nawet jeśli dwa tygodnie urlopu nie wystarczą, aby z dziecka zrobić pływaka, to jednak warto przynajmniej, aby dzięki zabawie w morzu lub jeziorze, malec złapał "bakcyla" i zachęcił się do chodzenia na basen po powrocie do domu.

Umiejętność pływania jest bardzo ważna w życiu - to nie tylko kwestia tego, że to fajna i zdrowa aktywność. To również kwestia bezpieczeństwa - każdy z nas w jakiejś sytuacji może znaleźć się niespodziewanie w wodzie i uratować dzięki temu, że umie utrzymać się na wodzie.

Czytaj: Plażowanie z dzieckiem. 10 zasad, których trzeba przestrzegać, aby być bezpiecznym nad wodą

Kilka powodów, żeby jechać z dzieckiem nad polskie morze. Dlaczego warto jechać nad Bałtyk?

Akcesoria do pływania zapewniają bezpieczeństwo

Dlatego warto wykorzystać lato i pobyt nad morzem czy nad jeziorem do zapoznania dziecka z wodą. Aby zapewnić malcowi maksymalne bezpieczeństwo w czasie nauki i jego zabawy w wodzie, nie możesz spuszczać z niego oka. Koniecznie też zaopatrz się w akcesoria do pływania, które nie tylko są kolorowe i przyciągają uwagę dziecka, ale przede wszystkim mają mu ułatwić utrzymanie się na wodzie i zapobiec ewentualnemu niekontrolowanemu zanurzeniu się. 

Temu służą np. dmuchane rękawki czy dmuchane koło, które utrzymują malca na powierzchni. Pamiętaj jednak, że to drugie akcesorium do pływania, może być niebezpieczne: jeśli dziecko w kole wychyli się i zanurkuje głową, koło zaczepione o jego bioderka nie pozwoli mu wynurzyć się. Dlatego w czasie nauki pływania w kole, musisz koniecznie towarzyszyć dziecku przez cały czas pobytu w wodzie.

Dobrym pomysłem jest też kupno kapoka, który zapewnia bezpieczeństwo i na pewno nie zsunie się z ciała dziecka, jak to może się zdarzyć w przypadku rękawków.  

Czytaj: Basen dla dzieci: jaki wybrać do ogrodu?

Maluch na basenie. ABC małego pływaka

Akcesoria do pływania dla dzieci, które warto zabrać na wakacje:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza