Zegarek dla dziecka - nowoczesny i funkcjonalny. Jaki zegarek wybrać na prezent?

2021-04-19 10:48

Zegarek na prezent dla dziecka to klasyka od lat, chociażby w kwestii upominków na Komunię. Czy jednak nie przestarzała? Z pewnością nie, jeśli wybierzemy model, który zaimponuje współczesnemu dziecku. Na co zwracać uwagę i ile pieniędzy wydamy na taki prezent?

Zegarek dla dziecka - nowoczesny i funkcjonalny. Jaki zegarek wybrać na prezent?
Autor: Getty images Jaki zegarek wybrać na prezent dla dziecka?

Zegarek dla dziecka to dobry prezent na Komunię. Przede wszystkim musi być funkcjonalny i dopasowany do temperamentu młodego człowieka. Większość dostępnych na rynku zegarków dedykowanych dzieciom i młodzieży posiada mechanizm kwarcowy. Wpływ na to ma niższa cena niż w klasycznych zegarkach mechanicznych, ale też praktyczność.

Nie oszukujmy się, dziecku nie potrzebne jest arcydzieło zegarmistrzostwa, tylko przydatny gadżet. Kwarcowego zegarka dla dziecka nie trzeba nakręcać, tylko wymieniać w nim raz na jakiś czas baterie. Skoro już rodzaj mechanizmu wybrali przez nas sami producenci, to na co jeszcze warto zwrócić uwagę kupując zegarek dla dziecka?

Spis treści

  1. Zegarek dla dziecka – cyfrowy czy analogowy?
  2. Szczególnie przydatne funkcje zegarka dla dziecka
  3. Smartwatch zamiast zwykłego zegarka
  4. Zegarki dla dzieci – nasz przegląd modeli

Zegarek dla dziecka – cyfrowy czy analogowy?

Wybór tarczy zegarka dla dziecka to kwestia indywidualna. Warto przemyśleć, czy zależy nam na ponadczasowym prezencie, który będzie pamiątką na lata, czy bardziej na aktualnej radości dziecka z fajnego gadżetu. W tym pierwszym wypadku, zdecydowanie lepszy będzie zegarek analogowy.

Z tyłu tarczy można wygrawerować życzenia, taki zegarek będzie pasował jako dodatek do eleganckich stylizacji w przyszłości. Z kolei zegarek elektroniczny z cyfrowym wyświetlaczem, przepełniony funkcjami, które przydadzą się w zabawie i życiu codziennym na pewno ucieszy każde dziecko.

Jeśli jednak nie zależy nam na ponadczasowości, a dylemat pomiędzy zegarkiem analogowym, a cyfrowym wiąże się jedynie z chęcią nauczenia dziecka korzystania z klasycznego zegarka ze wskazówkami, można kupić model hybrydowy – analogowo-cyfrowy.

Szczególnie przydatne funkcje zegarka dla dziecka

Każdy mały gadżeciarz ucieszy się, gdy w zegarku znajdzie funkcje przydatne do zabawy z rówieśnikami, czy uprawiania sportów.

  • Wodoszczelność – to funkcja, która zaimponuje każdemu dziecku. Możliwość kąpania się z zegarkiem na basenie, czy w jeziorze, to oprócz kwestii przydatnych w uprawianiu sportu, także dobry pomysł na zabawę. Chociażby w zawody pływackie.
  • Stoper – kolejna funkcja do rekreacji na świeżym powietrzu. Odliczanie czasu przyda się w biegach, jeździe na rowerze, a nawet w zabawie w gry miejskie, czy w zwykłego berka.
  • Kalendarz i alarm – to funkcja idealna dla starszych dzieci, które same szykują się do szkoły, czy muszą wyrobić się na zajęcia dodatkowe. Pomoże nie tylko dzieciom, ale i rodzicom.

Smartwatch zamiast zwykłego zegarka

Skoro mowa o dodatkowych funkcjonalnościach nowoczesnych zegarków, wybierając gadżet dla dziecka warto pomyśleć o kupnie smartwatcha zamiast zwykłego zegarka. Oprócz odmierzania czasu będzie on mógł spełniać różne inne role. Dla starszych dzieci, posiadających własne telefony komórkowe, warto wybrać smartwatch kompatybilny ze smartfonem.

Dla młodszych wystarczy zegarek z GPS i funkcją telefonu na kartę. Takie zegarki mają też opcje bezpieczeństwa, jak - sygnał SOS, czy ograniczenie terytorium dozwolonego dla dziecka, po przekroczeniu którego rodzic dostaje powiadomienie na telefon. Taka opcja zamiast zwykłego zegarka, to także zapewnienie spokoju rodzicom i możliwość powolnego usamodzielniania się dziecka.

Czytaj również: Prezenty na komunię dla dziewczynki: top 10 prezentów komunijnych 2019

Prezenty na komunię dla chłopca: TOP 10 prezentów komunijnych 2020

Ile pieniędzy dać dziecku na komunię? Te kwoty najczęściej pojawiają się w kopertach

Zegarki dla dzieci – nasz przegląd modeli

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza