Dlaczego zebra ma paski? 5 książek pod choinkę dla ciekawskich dzieci

2015-12-11 14:02

Podobno nie ma głupich pytań, takie mogą być tylko odpowiedzi. Udowadniają to codziennie nasze dzieci. Ile razy zdarzyło się, że nie potrafiliście odpowiedzieć na z pozoru proste pytanie zadane przez waszą córkę czy syna? Przedstawiamy wam 5 książek dla ciekawskich dzieci, w których znajdziecie odpowiedzi na wiele trudnych pytań!

Książki dla dzieci
Autor: thinkstockphotos.com Jeśli nie wiecie jak odpowiadać dzieciom na trudne pytania, zajrzyjcie do tych książeczek.

Spis treści

  1. Czytaj także: >> "Rok w mieście" i "Rok w lesie": pięknie ilustrowane książki dla najmłodszych >>
  2. 5 książek dla ciekawski dzieci: Christian Dreller, „Czy słonie boją się myszy?”
  3. 5 książek dla ciekawskich dzieci: Andrea Schütze, „Dlaczego szczękamy zębami?”
  4. Czytaj także: >> Jakie książki rodzice najchętniej kupują swoim dzieciom? >>
  5. 5 książek dla ciekawskich dzieci: Susanne Orosz, „Dlaczego mleko jest białe?”
  6. 5 książek dla ciekawskich dzieci: Paul Heiney, „Chłopaki nie płaczą. A krokodyle?”
  7. Czytaj także: >> Jak zachęcić dziecko do czytania: 5 sprawdzonych sposobów >>
  8. 5 książek dla ciekawskich dzieci: Christian Dreller, Petra Maria Schmitt, „Skąd się biorą dziury w serze?”

Na rynku jest wiele książek dla dzieci, które odpowiadają na pytania stawiane przez dzieci. Rodzic słyszy ich każdego dnia dziesiątki. Nie na każde znamy odpowiedź. Dlatego warto sięgnąć po lekturę lub podsunąć ją nieco starszym dzieciom.

Książki, które wybraliśmy dotyczą różnych dziedzin i odpowiadają na setki pytań. Oto pięć tytułów, które pomogą wam zmagać się z ciekawością waszych dzieci.

Czytaj także: >> "Rok w mieście" i "Rok w lesie": pięknie ilustrowane książki dla najmłodszych >>

5 książek dla ciekawski dzieci: Christian Dreller, „Czy słonie boją się myszy?”

Czy Mikołaje z czekolady przerabia się na zajączki wielkanocne? Przyznajcie, że to pytanie was zaskoczyło. Christian Dreller postawił ich w swojej książce dwadzieścia. Dziecko kieruje się tym, co widzi. Prosta logika prowadzi je w rejony, do których nie zapuszczaliśmy się od czasów, gdy byliśmy w wieku naszego syna czy córki. A nawet jeśli zostało nam trochę wyobraźni, na pewno zainteresuje nas zapewne zagadnienie gumy do żucia połkniętej przez naszą pociechę. Przyklei się do ścianki żołądka czy nie? Autor postara się rozwiać nasze wątpliwości.

5 książek dla ciekawskich dzieci: Andrea Schütze, „Dlaczego szczękamy zębami?”

Po co nam ślina? Skąd się biorą kozy w nosie? Dlaczego szczękamy zębami? To tylko niektóre pytania na jakie odpowiada Andrea Schütze w książce „Dlaczego szczękamy zębami?”. Składa się ona z dziewiętnastu historyjek, które dotyczą ludzkiego ciała. Autorka jest psychologiem, pisarzem, ale też krawcową.

Czytaj także: >> Jakie książki rodzice najchętniej kupują swoim dzieciom? >>

5 książek dla ciekawskich dzieci: Susanne Orosz, „Dlaczego mleko jest białe?”

Książka Susanne Orosz poświęcona jest temu, co spożywamy na co dzień. Dziecko dowie się z niej dlaczego mleko jest białe, skąd pochodzą pomidory czy makaron. Książka ma ten walor, że zachęci nasze dzieci do pomocy w kuchni, a przy tym rozwieje szereg wątpliwości dotyczących codziennych posiłków.

5 książek dla ciekawskich dzieci: Paul Heiney, „Chłopaki nie płaczą. A krokodyle?”

Paul Heiney podzielił swoją książkę na kilka części. Pierwsza nosi tytuł „Magia zwierząt” i odpowiada na pytania dotyczące fauny. Co sprawia, że koty mruczą, a psy szczekają? Co się dzieje z muchami w zimie? Dlaczego ryby mają łuski? – to tylko niektóre z kilkudziesięciu zagadnień. Kolejna część poświęcona została ciału człowieka. Mały odkrywca dowie się z niej po co nam brwi i dlaczego nie są dłuższe, dlaczego się pocimy itp. To nie koniec. Książka „Chłopaki nie płaczą” poświęcona jest również tematom związanym z naszą planetą, kosmosem, fizyką. Autor zawarł odpowiedzi na 344 stronach.

Czytaj także: >> Jak zachęcić dziecko do czytania: 5 sprawdzonych sposobów >>

5 książek dla ciekawskich dzieci: Christian Dreller, Petra Maria Schmitt, „Skąd się biorą dziury w serze?”

Każde pytanie zadane przez dziecko ma sens. Udowadniają to autorzy książki „Skąd się biorą dziury w serze”. Pozycja ta pomoże znaleźć odpowiedzi na pytania, nad którymi dorośli rzadko się zastanawiają. Dlaczego banany są krzywe, skąd się bierze sól w morzu, skąd się biorą dziury w serze – to tylko trzy przykładowe. Wspólna lektura z dzieckiem sprawi, że nie będziemy zaskoczeni, gdy padnie pytanie dlaczego dzięcioła nie boli głowa od stukania w drzewo.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza