Książki o kosmosie - najlepsze propozycje dla dzieci w wieku 3 i 4 lat

2021-03-22 12:33 Aneta Żuchowska
Książki o kosmosie
Autor: Ceneo Oferta rynkowa książeczek dla dzieci o kosmosie jest tak szeroka, że bez problemów znajdziemy ciekawe propozycje już dla 3- i 4-latków

Książki o kosmosie to pozycja obowiązkowa w biblioteczce dzieci w wieku 3 i 4 lat. Temat planet, Słońca, Księżyca, wypraw kosmicznych, gwiazd, rakiet, astronautów jest niezwykle fascynujący dla małych odkrywców. Od jakich książek o kosmosie najlepiej zacząć, by nie storpedować malucha nadmiarem informacji i szczegółów? Specjalnie dla Was wybraliśmy 7 książek o kosmosie dla dzieci w wieku 3 i 4 lat, które najczęściej polecają rodzice.

Książki o kosmosie dla 3-latków i 4-latków to publikacje, które w sposób przejrzysty i atrakcyjny podają podstawowe informacje na temat wszechświata. Przede wszystkim posiadają zdecydowanie mniej treści niż podobne pozycje dla 5- i 6-latków i mają o wiele bardziej atrakcyjną formę. Wiele z nich to książki interaktywne np. można je rozkładać lub otwierać w nich okienka. Zazwyczaj posiadają też schematyczne rysunki, a nie realne zdjęcia.

Książki dla dzieci

Książki o kosmosie dla dzieci w wieku 3 i 4 lat: co polecają rodzice?

Specjalnie dla was prześledziliśmy opinie rodziców na temat książek o kosmosie dla najmłodszych na najpopularniejszej grupie facebookowej dotyczącej czytania dzieciom. Wybraliśmy pozycje, które szczególnie zapadły w sercach dzieci i ich rodziców. Wśród nich znalazły się zarówno książki w typie atlasu, prostych rymowanek, jak również opowiadania w formie fabularnej.

Polecamy: Książki na dobranoc: 8 propozycji dla dzieci

7 najpopularniejszych książek o kosmosie dla dzieci w wieku 3 i 4 lat:

1. Książka "Osiem małych planet"
18,33 zł

1. Książka "Osiem małych planet"

Urocza, rymowana książeczka, od której warto rozpocząć z 3-latkiem przygodę z kosmosem. Dzięki niej twój szkrab pozna wszystkie planety i z łatwością zapamięta ich nazwy! Dowie się także, co czyni każdą z nich wyjątkową.

2. Książka "Poznaję kosmos. Szukam naklejek"
11,84 zł

2. Książka "Poznaję kosmos. Szukam naklejek"

Książka dla najmłodszych, która nie tylko zaznajamia z nazwami planet układu słonecznego i ich księżyców, ale także wprowadza w temat odległych galaktyk, mgławic i gwiazdozbiorów. Do tego zachęca do aktywności. Dziecko musi uzupełniać jej strony naklejkami - a wiadomo, że naklejki są tym, co tygryski lubią najbardziej! Doskonała zabawa z nauką w tle gwarantowana. 

3. Książka "Rakieta Tomka"
9,04 zł

3. Książka "Rakieta Tomka"

Książeczka o kosmosie typowa dla maluchów. Choć nie jest napisana wierszem, jak większość książek z tej serii, to dzieci ją uwielbiają. Książka opowiada historię startu rakiety, który poprzedzony jest radosnym odliczaniem! Na końcu książki dziecko znajdzie zagadki oraz miejsce na wklejenie własnej fotografii.

4. Książka "Samochodzik Franek. Kosmos"
4,44 zł

4. Książka "Samochodzik Franek. Kosmos"

Świetna książka jako wstęp do tematyki kosmosu (zwłaszcza dla chłopców). Sympatyczny czerwony samochodzik Franek wyrusza w swoją kolejną przygodę. Tym razem zamierza zwiedzić kosmos. W trakcie swojej podróży poznaje gwiazdy i planety, które znajdują się we wszechświecie.

5. Książka "Mali astronauci"
4,20 zł

5. Książka "Mali astronauci"

Książeczka, którą można zaproponować już 2,5-latkowi. Dzięki niej twoje dziecko pozna planety układu słonecznego, dowie się kto pierwszy poleciał w kosmos i kto pierwszy chodził po Księżycu. W książeczce znajdują się ładne i proste ilustracje, które nie sa przepełnione dużą ilością szczegółów - idealne dla najmłodszych.

6. Książka "Świnka Peppa. Kosmiczny podróżnik"
4,93 zł

6. Książka "Świnka Peppa. Kosmiczny podróżnik"

To 57 zeszyt przygód o znanej śwince. Tym razem razem z Peppą i jej młodszym braciszkiem posłucha opowieści Dziadka Królika o kosmosie! Odwiedzi on dzieci w przedszkolu i opowie historię o swojej niesamowitej wyprawie. W serii książeczek ze świnką Peppą znajdziecie też inne pozycje o kosmosie: "Gwiazdy", "Kiedy spada gwiazda" oraz "Wyprawę na Księżyc".

7. Książka "Bajka o Słońcu"
13,41 zł

7. Książka "Bajka o Słońcu"

Książeczka z kosmosem w tle, która w poetycki sposób opowiada o Słońcu. W prosty sposób tłumaczy zjawiska wschodu i zachodu, tęczy, dobrej energii, słonecznych kaprysach, humorach, zagrożeniach oraz pozytywnego wpływu Słońca. Opatrzona jest przy tym pieknymi kolorowymi ilustracjiami i co ważne ma proekologiczne przesłanie!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE