Jak przygotować DZIECKO do pracy w SHOW-BIZNESIE?

2014-01-07 0:10

Sława, pieniądze, błyski fleszy… Wiele dzieci marzy o tym, by zostać znanym aktorem czy piosenkarką. Jednak show-biznes ma swoje ciemne strony, przed którymi trudno uchronić dziecko. Co robić, by dziecko marzące o byciu gwiazdą było dobrze przygotowane do pracy w show-biznesie?

Twój maluch jest śmiały i wygadany, chętnie tańczy, śpiewa, uwielbia występy? Uważasz, że jest urodzonym gwiazdorem? Jeśli dziecko marzy o karierze aktorki czy modelki, zastanów się, zanim zaprowadzisz je na pierwszy casting. Wielu młodych ludzi, którzy wcześnie zdobyli pieniądze i sławę, traci zdrowie psychiczne i popada w kłopoty (Britney Spears, Demi Lovato). Dla młodego człowieka show-biznes może być niebezpiecznym miejscem. W show-biznesie dziecko będzie spotykać się znacznie częściej z odrzuceniem i porażką niż odnosić sukcesy. Musi być na to przygotowane. Warto zastanowić się nad motywacją dziecka. Dziewczynki często marzą o byciu modelką, ponieważ chcą być wyjątkowe. A to rodzice powinni je utwierdzać w poczuciu, że są wartościowe i piękne. Dzieci pewne siebie, którym rodzice poświęcają dość uwagi, nie muszą potwierdzać swojej wartości na zewnątrz. Upewnij się też, że prowadząc pociechę na castingi, spełniasz marzenia dziecka, a nie swoje. Występowanie w reklamach czy filmach nie może też przerodzić się w pracę zarobkową, powinno pozostać zajęciem dodatkowym, przygodą. Show-biznes nie może zastąpić dziecku normalnego dzieciństwa, wypełnionego zabawą, kontaktem z rówieśnikami, a także nudą. Porozmawiaj z dzieckiem, spytaj, czego oczekuje po występach w reklamie czy filmie. Dziecku może wydawać się, że lekkie i fajne zajęcie, a w rzeczywistości to żmudna praca, ciągnąca się godzinami, konieczność powtarzania określonych min czy póz do skutku. Dziecko może się szybko tym znudzić. Wytłumacz maluchowi, jakie ma szanse wygranej w castingu, powiedz, że jest duża konkurencja. Nie rób z tego sprawy życia i śmierci – dziecko musi wiedzieć, że jeśli nie zostanie wybrane, świat się nie zawali, a ty nie dasz mu odczuć, że stało się coś złego.

Mjakmama24.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza