Jak przygotować DZIECKO do pracy w SHOW-BIZNESIE?

2014-01-07 0:10

Sława, pieniądze, błyski fleszy… Wiele dzieci marzy o tym, by zostać znanym aktorem czy piosenkarką. Jednak show-biznes ma swoje ciemne strony, przed którymi trudno uchronić dziecko. Co robić, by dziecko marzące o byciu gwiazdą było dobrze przygotowane do pracy w show-biznesie?

Dziecko w showbiznesie
Autor: _photos.com|photos.com Jak przygotować DZIECKO do pracy w SHOW-BIZNESIE?

Twój maluch jest śmiały i wygadany, chętnie tańczy, śpiewa, uwielbia występy? Uważasz, że jest urodzonym gwiazdorem? Jeśli dziecko marzy o karierze aktorki czy modelki, zastanów się, zanim zaprowadzisz je na pierwszy casting. Wielu młodych ludzi, którzy wcześnie zdobyli pieniądze i sławę, traci zdrowie psychiczne i popada w kłopoty (Britney Spears, Demi Lovato). Dla młodego człowieka show-biznes może być niebezpiecznym miejscem. W show-biznesie dziecko będzie spotykać się znacznie częściej z odrzuceniem i porażką niż odnosić sukcesy. Musi być na to przygotowane. Warto zastanowić się nad motywacją dziecka. Dziewczynki często marzą o byciu modelką, ponieważ chcą być wyjątkowe. A to rodzice powinni je utwierdzać w poczuciu, że są wartościowe i piękne. Dzieci pewne siebie, którym rodzice poświęcają dość uwagi, nie muszą potwierdzać swojej wartości na zewnątrz. Upewnij się też, że prowadząc pociechę na castingi, spełniasz marzenia dziecka, a nie swoje. Występowanie w reklamach czy filmach nie może też przerodzić się w pracę zarobkową, powinno pozostać zajęciem dodatkowym, przygodą. Show-biznes nie może zastąpić dziecku normalnego dzieciństwa, wypełnionego zabawą, kontaktem z rówieśnikami, a także nudą. Porozmawiaj z dzieckiem, spytaj, czego oczekuje po występach w reklamie czy filmie. Dziecku może wydawać się, że lekkie i fajne zajęcie, a w rzeczywistości to żmudna praca, ciągnąca się godzinami, konieczność powtarzania określonych min czy póz do skutku. Dziecko może się szybko tym znudzić. Wytłumacz maluchowi, jakie ma szanse wygranej w castingu, powiedz, że jest duża konkurencja. Nie rób z tego sprawy życia i śmierci – dziecko musi wiedzieć, że jeśli nie zostanie wybrane, świat się nie zawali, a ty nie dasz mu odczuć, że stało się coś złego.

Mjakmama24.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza