Nowe niepubliczne przedszkole Montessori "Ciekawi Świata" w Warszawie

2012-07-19 15:32

Szukasz przedszkola, w którym Twoje Dziecko będzie czuło się bezpiecznie, a nauka będzie dla niego zabawą? Niepubliczne Przedszkole Montessori „Ciekawi Świata” w Warszawie to miejsce idealne dla Was. Tu dziecko odkrywa swoje zainteresowania, staje się samodzielne i pewne siebie, a także wiele się uczy poprzez zabawę.

przedszkole ciekawi świata
Autor: _materialy_prasowe Przedszkole "Ciekawi świata"

Niepubliczne Przedszkole Montessori „Ciekawi Świata” to miejsce, w którym:

  • Specjalnie przygotowane otoczenie sprzyja samodzielności dziecka i budowaniu poczucia własnej wartości
  • Pomoce dydaktyczne bazują na konkrecie, ułatwiając dzieciom poznawanie i rozumienie świata
  • Dzieci czują się pewnie i bezpiecznie
  • Mają szanse na rozwój według indywidualnych potrzeb i zainteresowań
  • Zajęcia dodatkowe dzięki różnorodności form służą rozwijaniu nowych umiejętności, zdolności i pobudzają ciekawość dzieci

Przedszkole "Ciekawi Świata" zapewnia:

  • Wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną
  • Przygotowane otoczenie sprzyjające rozwojowi dziecka
  • Specjalistyczne pomoce
  • Indywidualne podejście do  potrzeb i zainteresowań dzieci
  • Bezpłatne zajęcia dodatkowe: angielski, muzyka, plastyka

Maria Montessori stworzyła swój system pedagogiczny na początku XX wieku. Ta metoda kładzie nacisk na swobodny, indywidualny rozwój dzieci. Opiera się na założeniu, że dzieci w ciągu pierwszych lat życia mają ogromne zdolności do przyswajania wiedzy, a nauka jest dla nich zabawą. Maluch uczy się rozsądnego korzystania z wolności i samodzielności, dzięki temu, że samo decyduje, kiedy i jak pracuje. Grupy składają się z dzieci w różnym wieku, dzięki temu uczą się one odpowiedzialności i szanowania odmienności. Nie uzależniają poczucia własnej wartości od opinii innych. Przedszkola Montessori wychowują w duchu chrześcijańskim.

„Dziecko dąży do niezależności poprzez pracę: do niezależności ciała i umysłu. Jest mu obojętne, co wiedzą inni: chce samo się uczyć, samodzielnie doświadczać w środowisku i wchłaniać je zmysłami dzięki własnemu, osobistemu wysiłkowi (...)”
Maria Montessori

Niepubliczne Przedszkole Montessori „Ciekawi Świata” znajduje się na zamkniętym osiedlu w Warszawie przy ul. Dęblińskiej 4. Czynne jest przez cały rok do poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 18:00.
Więcej informacji pod numerem telefonu: 608 -659-604 oraz poprzez e-mail: przedszkole@ciekawiswiata.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza