"Zawsze miej plan awaryjny". 10 ważnych rad od mam autystycznych dzieci

2022-04-19 14:16

Bycie mamą dziecka z autyzmem jest trudne. Spytaliśmy kilka mam o ich sposoby na to, aby poradzić sobie z tym niełatwym doświadczeniem. Oto 10 rzeczy, które według nich pomaga im przejść przez życie z małym autystykiem u boku.

10 rzeczy ważnych dla mamy autystycznego dziecka. Posłuchaj rad innych kobiet
Autor: Getty images Posłuchaj rad innych kobiet

Bycie mamą dziecka autystycznego nie jest łatwe. Codzienne czynności i zadania, które dla większości dzieci są codziennością, tu urastają do rangi problemu nie do pokonania. Deszcz, którego monotonny dźwięk nie pozwala się uspokoić, zbyt jaskrawa lampa w sklepie, głośne radio, które gra u sąsiadów albo nowa przychodnia, w której jesteśmy po raz pierwszy – wszystko to może zmienić zwykły dzień w taki, po którym nie masz na nic siły.  

Ale jeśli nauczysz się żyć i akceptować pewne sytuacje, będzie ci dużo łatwiej. Oto 10 rzeczy, które według mam mających dzieci ze spektrum autyzmu, pomagają przejść przez życie z maluchem z takim zaburzeniami.

Czytaj również: Co to jest autyzm i skąd się bierze?

Dziecko w słuchawkach to coraz częstszy widok. Dlaczego niektóre maluchy muszą je stale nosić?

Wejdź do galerii i przeczytaj rady mam

Poradnik Zdrowie: Żyję z autyzmem
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza