Bajki o przyjaźni - 5 seriali, o tym jak wygląda przyjaźń

2021-10-25 12:08

Bajki oglądane pod kontrolą rodzica mogą wiele nauczyć malucha, być pretekstem do wspólnej rozmowy na ważne tematy - między innymi uczuć i relacji międzyludzkich. Przyjaźń z rówieśnikami, to ważny aspekt dzieciństwa, więc warto by dziecko wiedziało, jak powinna wyglądać w różnych sytuacjach. Jakie bajki o przyjaźni puszczać dziecku?

Bajki uczące przyjaźni
Autor: Getty Images Jakie bajki uczą dzieci przyjaźni?

Dziecięce przyjaźnie to niezwykle ważny element rozwoju społecznego maluchów. To temat, o którym trzeba z dziećmi wiele rozmawiać, by umiały dbać o uczucia bliskich dla nich dzieci, ale też za bardzo nie przeżywały częstych konfliktów, które dla dzieci są jak najbardziej naturalne.

Jak rozwiązywać spory, jak się wspierać - o tym wszystkim opowiadają mądre bajki o przyjaźni dla dzieci. Rodzicowi pozostaje rozwijać tematy poruszane w bajkach, tłumacząc zachowania bohaterów i przekładając to na sytuacje z życia dziecka.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

M jak mama: Co powinno umieć 5-letnie dziecko?

Czytaj także: Dziecko nie chce chodzić do przedszkola - jak je zachęcić?

Bajki Disneya. Top 10 kultowych filmów, które musisz pokazać dziecku

Relacje w szkole. Jak pomóc pierwszakowi odnaleźć się wśród kolegów?

materiały prasowe

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza