8 zdań, które działają, jak mocny uścisk. Każde dziecko powinno to usłyszeć

2023-10-30 13:18

Zdania, które mają ogromną moc. Każde dziecko powinno je usłyszeć z ust rodzica. Są niczym mocny uścisk, niezastąpiony w budowaniu dobrych relacji między dzieckiem i opiekunem.

Rodzina z dzieckiem
Autor: Getti Images 8 zdań, które działają, jak mocny uścisk. Każde dziecko powinno to usłyszeć

Wychowanie dzieci niekiedy przypomina pole minowe. Wystarczy jeden nieostrożny ruch, aby wszystko się posypało. Pomimo niepowodzeń i przebytych histerii, rodzice każdego dnia stają na wysokości zadania, aby wychować pewne siebie i szczęśliwe dziecko.

Shelly Robinson jest trenerką świadomego rodzicielstwa i prowadzi swój profil na Instagramie @raising_yourself. Wspiera opiekunów podczas ich drogi w wychowywaniu dzieci. Proponuje narzędzia, które sprawią, że będą jeszcze lepszymi rodzicami.

W jednym ze swoich postów daje przykład 8 zdań, które działają na dziecko, jak bardzo mocny uścisk.

Zobacz także:  Zadaj dziecku tych 6 pytań. Dowiesz się, co o tobie myśli i pogłębisz waszą więź

Spis treści

  1. Budowanie więzi z dzieckiem
  2. 8 zdań, które działają, jak uścisk
Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice

Budowanie więzi z dzieckiem

Budowanie więzi z dzieckiem to skupianie się nie tylko na jednym aspekcie wychowywania. Zaniedbując jeden z nich, sprawiamy, że reszta również nie działa prawidłowo.

Shelly zwraca uwagę, że świadome rodzicielstwo jest jak trójnogi stołek. Każda noga wymaga od nas zaangażowania. Jedną z nich jesteśmy my, drugą nasze dzieci, a trzecią nasze wewnętrzne dziecko. Jeżeli pozwolimy, że jedna noga zaczyna się chwiać, cała reszta nie będzie miała stabilnej podpory.

Dlatego zawsze powinniśmy troszczyć się nie tylko o dziecko, ale także o własne potrzeby. Zapominając o odpoczynku, odpowiedniej diecie, krótkiej chwili tylko dla siebie i rozwijaniu własnych pasji, nie będziemy mieć siły i energii, aby wychowywać dziecko. Co więcej, możemy być sfrustrowani, pełni złości i nie mieć cierpliwości, która jest niezbędna każdego dnia, gdy ma się dzieci.

Shelly podkreśla również, jak ważne są wspierające słowa. To one w dużym stopniu budują pewność siebie dziecka. Są sygnałem, że robią coś dobrze, że są wartościowymi i dobrymi ludźmi.

Bycie rodzicem to nie tylko sama opieka i zapewnienie niezbędnych życiowych potrzeb. Bycie rodzicem to także budowanie tej niezwykle silnej więzi, która zbuduje silne psychicznie dziecko.

8 zdań, które działają, jak uścisk

Shelly podaje przykład 8 zdań, które działają, jak silny uścisk. Każde dziecko powinno je usłyszeć. Działają, jak magia.

  1. Masz ważny głos w tej rodzinie.
  2. Bezpiecznie jest zaufać swojemu wewnętrznemu głosowi.
  3. Ciała mają różne kształty, kolory i rozmiary, a twoje jest wspaniałe takie, jakie jest.
  4. Dajesz mi tak wiele ważnych lekcji.
  5. Wszystkie twoje uczucia są ważne.
  6. W tej rodzinie świętujemy porażki z nowych rzeczy.
  7. Bycie wściekłym nigdy nie czyni cię złym. Twój gniew ma ci coś do powiedzenia.
  8. Jesteś wyjątkowy bez względu na swoje osiągnięcia.

Mówienie tych zdań sprawia, że dziecko czuje się dobrze w swojej skórze, ze swoimi osiągnięciami i ma świadomość ogromnego wsparcia ze strony najbliższych. Wie, że jego głos się liczy, a emocje są rozumiane. Zatroszczmy się, aby nasze dziecko je usłyszało.

Link do profilu Shelly na Instagramie @raising_yourself znajdziecie TUTAJ.

Zobacz także: 6 oznak, że dziecko czuje się przy tobie emocjonalnie bezpieczne. "Musiałam to usłyszeć"

6 zdań, które każdy chłopiec powinien usłyszeć od ojca. Ostatnie jest szczególnie ważne

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza