Agresywne zachowanie dziecka: jak reagować na takie postępowanie w szkole? [FILM]

2014-06-05 12:59

Czy agresywne zachowanie dziecka powinno zostać ukarane? Jeśli dziecko źle się zachowuje w szkole, dorosła osoba powinna zareagować. W jaki sposób? Zobaczcie film!

Szkoła
Autor: thinkstockphotos.com - Jeśli mamy do czynienia z impulsywnością i osoba dorosła upomni dziecko, powinno zareaować. Jeśli nie reaguje, mamy do czynienia ze złym zachowaniem - mówi psycholog.

Jeśli agresywne zachowanie dziecka często ma miejsce w szkole, powinnaś zareagować. Zanim zdecydujesz w jaki sposób, musisz przeanalizować sytuację. Przed rozmową z dzieckiem trzeba się zastanowić, czy zachowało się tak pod wpływem impulsu czy też było to celowe działanie.

- Impulsywne zachowanie może się zdarzyć. Jest to reakcja na bodziec, nieadekwatna do tego, co się stało. Jeśli mamy do czynienia z impulsywnością i osoba dorosła (np. nauczyciel) upomni dziecko, powinno zareagować. Jeśli nie reaguje, mamy do czynienia ze złym zachowaniem - mówi psycholog dziecięcy Marta Żysko-Pałuba.

>>Dowiedz się również, jak poradzić sobie ze stresem pierwszoklasisty u dziecka>>

Agresywne zachowanie dziecka: kary w szkołach?

Skończyły się już czasy, w których dzieci były karane za złe zachowanie. Gdyby teraz nauczyciel ukarał ucznia, rodzice bardzo szybko poprosiliby dyrekcję o odsunięcie takiej osoby od pracy z dziećmi. Czy takie postępowanie jest dobre? Niekoniecznie, ponieważ to zależy od tego, jaka to miałaby być kara.

- Wprowadzenie różnego rodzaju przywilejów i kar to najprostsza i jednocześnie bardzo skuteczna metoda - mówi psycholog. - Dobrym rozwiązaniem jest również wprowadzenie systemu motywacyjnego, który będzie jasno pokazywał dziecku, czego od niego oczekujemy - radzi.

Jak jeszcze trzeba reagować, kiedy mamy do czynienia z agresywnym zachowaniem dziecka w szkole? Czy można je odizolować od innych uczniów? Zobaczcie FILM!

Dzień Dobry TVN/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza