Choć w dzieciństwie ich nie znosiliśmy, jako rodzice wciąż powtarzamy te zdania...

2021-10-14 10:52

Obiecałaś sobie, że nie będziesz mówić tak do dziecka? Oto znienawidzone frazy, które sami słyszeliśmy od swoich rodziców i szczerze ich nie znosiliśmy! Też łapiesz się na tym, że gdy masz już swoje dzieci, mówisz podobnie?

Znienawidzone zdania rodziców, które sami dziś powtarzamy
Autor: Getty images Znienawidzone zdania rodziców, które sami dziś powtarzamy

Jeśli jako dziecko słyszałaś zdania typu "nie obchodzą mnie wszyscy" i przewracałaś wtedy wymownie oczami, zapewne postanowiłaś sobie, że sama będąc mamą nigdy nie powiesz tak do swojego dziecka. Każda z nas budowała sobie w głowie swój obraz jako mamy, która będzie jednocześnie nowoczesna, będzie przyjaciółką dla swojego dziecka i absolutnie nie będzie powtarzać znienawidzonych przez siebie zdań.

Chcieliśmy czerpać od własnych rodziców tylko te dobre nauki. Jednak często wystarczy poczekać, aż dziecko skończy 2 lata, a sami zaczynamy wypowiadać zdania, których tak nie znosiliśmy w dzieciństwie.

Zobacz w galerii zdjęć czy twoi rodzice też tak mówili i czy tobie też się to czasem nie zdarza:

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza