Jak dobrze wychować małą gwiazdę? Wywiad z mamą Lenki z kanału “Hejka tu Lenka”

2021-09-15 11:18

O tym jak to jest być rodzicem sławnej youtuberki, jak wspierać ją w cyfrowym świecie, a także jak zachować balans między sławą a życiem prywatnym rozmawiamy w nagraniu z Dorotą Pachuc - mamą Lenki małej youtuberki oraz psychologiem Pauliną Mierzejewską z poradni psychologicznej NINTU.

Hejka tu Lenka
Autor: materiały prasowe Książka "Notatnik z pomysłami"

Lenka to szczera i urocza dziewczynka, która od kilku lat prowadzi kanał na YouTube dla swoich rówieśników, inspirując do zabawy tysiące dzieci w całej Polsce. Kanał stał się fenomenem osiągając milion dwieście tysięcy subskrypcji.

Wywiad z mamą lenki z kanału Hejka tu Lenka

Okazją do nagrania naszej rozmowy była premiera limitowanej książeczki dla dzieci "Notatnik z pomysłami. Hejka, tu Lenka", której autorką jest Lenka.

Więcej o samej książce: Premiera limitowanej książeczki dla dzieci "Notatnik z pomysłami. Hejka, tu Lenka"

Korzystając ze sposobności zapytaliśmy mamę Lenki między innymi o to: Jak zaczęła się przygoda Lenki z YouTubem?; Jakie wyzwania stoją przed rodzicem sławnego dziecka?; Czy kontroluje, to co Lenka robi w internecie?; Czy jej ktoś pomaga w tworzeniu kanału? oraz Jak jego prowadzenie wpłynęło na zachowanie Lenki prywatnie?.

Panią psycholog zaś zapytaliśmy o to: Jakie zagrożenia czekają na dziecko prowadzące kanał na YT?; Jak pomóc dziecku radzić sobie z popularnością?; Jak wspierać je w zderzeniu z hejtem? a także Jak zrobić, żeby zaangażowanie małego dziecka w YT byo dla niego korzyścią, a nie szkodą?.

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania całej rozmowy!

Czy wiesz, ile czasu dzieci mogą spędzać przed ekranem?

Pytanie 1 z 5
Ile czasu przed ekranem mogą spędzać dzieci do 2 roku życia?
Nasi Partnerzy polecają