Jak dobrze wychować małą gwiazdę? Wywiad z mamą Lenki z kanału “Hejka tu Lenka”

2021-09-15 11:18

O tym jak to jest być rodzicem sławnej youtuberki, jak wspierać ją w cyfrowym świecie, a także jak zachować balans między sławą a życiem prywatnym rozmawiamy w nagraniu z Dorotą Pachuc - mamą Lenki małej youtuberki oraz psychologiem Pauliną Mierzejewską z poradni psychologicznej NINTU.

Hejka tu Lenka
Autor: materiały prasowe Książka "Notatnik z pomysłami"

Lenka to szczera i urocza dziewczynka, która od kilku lat prowadzi kanał na YouTube dla swoich rówieśników, inspirując do zabawy tysiące dzieci w całej Polsce. Kanał stał się fenomenem osiągając milion dwieście tysięcy subskrypcji.

Wywiad z mamą lenki z kanału Hejka tu Lenka

Okazją do nagrania naszej rozmowy była premiera limitowanej książeczki dla dzieci "Notatnik z pomysłami. Hejka, tu Lenka", której autorką jest Lenka.

Więcej o samej książce: Premiera limitowanej książeczki dla dzieci "Notatnik z pomysłami. Hejka, tu Lenka"

Korzystając ze sposobności zapytaliśmy mamę Lenki między innymi o to: Jak zaczęła się przygoda Lenki z YouTubem?; Jakie wyzwania stoją przed rodzicem sławnego dziecka?; Czy kontroluje, to co Lenka robi w internecie?; Czy jej ktoś pomaga w tworzeniu kanału? oraz Jak jego prowadzenie wpłynęło na zachowanie Lenki prywatnie?.

Panią psycholog zaś zapytaliśmy o to: Jakie zagrożenia czekają na dziecko prowadzące kanał na YT?; Jak pomóc dziecku radzić sobie z popularnością?; Jak wspierać je w zderzeniu z hejtem? a także Jak zrobić, żeby zaangażowanie małego dziecka w YT byo dla niego korzyścią, a nie szkodą?.

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania całej rozmowy!

Czy wiesz, ile czasu dzieci mogą spędzać przed ekranem?

Pytanie 1 z 5
Ile czasu przed ekranem mogą spędzać dzieci do 2 roku życia?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza