Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności? 5 skutecznych sposobów

2021-10-20 14:54

Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności? Dobre pytanie, bo odpowiedzialni powinni być przede wszystkim rodzice. Wbrew pozorom nauka nie powinna być jednak trudna, jeżeli podejdziemy do niej ze spokojem i uśmiechem.

Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności?
Autor: Getty images Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności?

Odpowiedzialność to ważna cecha. W przyszłości będzie rzutować na całe życie dziecka. W starym powiedzeniu "czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał" zawiera się też prosta nauka o odpowiedzialności.

Brzmi ona mniej więcej tak: każdy odpowiada za swoje czyny. W przypadku dziecka ta nauka musi być stopniowa i delikatna. Z prostego powodu - nie może ono zostać przygniecione ciężarem. Nadmiar obowiązków i odpowiedzialności sprawi, że nasze dziecko prawie na pewno im nie podoła.

Oto 5 zasad, którymi warto się kierować, aby nauczyć malucha odpowiedzialności:

Porządek w pokoju – jak nauczyć dziecko sprzątania po sobie?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza