Jest jedna rzecz, której musisz nauczyć swoje dziecko. Kiedyś ci podziękuje

2024-02-29 10:40

Zawsze mieć czas dla bliskich, pamiętać o badaniach profilaktycznych, mądrze gospodarować pieniędzmi - lista rzeczy, które chcemy przekazać swoim dzieciom, jest długa, w dodatku wciąż coś do niej dopisujemy. A jak się okazuje, musimy nauczyć je tylko jednego.

Jest jedna rzecz, której musisz nauczyć swoje dziecko. Kiedyś ci podziękuje
Autor: Getty Images

Chcemy, aby nasze dziecko było szczęśliwe, jesteśmy w stanie zrobić wszystko, aby tak się stało. Wyposażamy je w różne umiejętności, dbamy o relacje z rówieśnikami, spełniamy jego marzenia. Jednak popełniamy błąd, który stoi na przeszkodzie w drodze do szczęścia.

Spis treści

  1. Rodzice popełniają ten błąd
  2. Tego musisz nauczyć swoje dziecko
Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice

Rodzice popełniają ten błąd

Arthur Brooks to amerykański naukowiec, pisarz i mówca publiczny, który jest nazywany ekspertem ds. szczęścia. Niedawno pojawił się w talk show "Today with Hoda & Jenna", aby rozmawiać o książce, którą napisał wspólnie z Oprah Winfrey. W programie opowiedział m.in. o jednym z największych błędów, popełnianych obecnie przez rodziców. Jesteście ciekawe, co to takiego?

Jak wskazuje Brooks, rodzice nie pozwalają dzieciom być nieszczęśliwymi, a to stoi na drodze do ich… szczęścia. - Często bycie rodzicem-helikopterem polega na tym, że cały czas myśli się o uczuciach swojego dziecka i próbuje się wymazać te złe, a to błąd - zaznacza ekspert.

Przeczytaj także: Znak zodiaku dla szczęściarzy. Sprawdź, czy jesteś "urodzony w czepku"

Tego musisz nauczyć swoje dziecko

Nie ma nic złego w tym, że czasem nie jesteśmy szczęśliwi - to coś, co powinniśmy przekazać naszym dzieciom. Jak zaznacza mówca, rodzice są przerażeni tym, że ich pociechy są nieszczęśliwe. A przecież nie są w stanie przez całe życie osłaniać je przed złymi rzeczami, prędzej czy później będą musiały się z nimi zmierzyć. Mimo dobrych intencji, ciągłe chronienie dzieci przed negatywnymi konsekwencjami pozbawia je cennych umiejętności. W przyszłości nie będą umieć decydować o sobie, nie będą radziły sobie z porażkami i z trudnymi sytuacjami.

Chociaż nie jest łatwo widzieć, jak dziecko płacze, przeżywa niepowodzenie, mądry rodzic to taki, który pozwala na doświadczanie wszystkich emocji. I pokazuje, jak sobie z nimi radzić.

Przeczytaj także: Emocje jako tajna broń. Sprawdź, które z nich dominują w twoim znaku zodiaku

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza