Emocje jako tajna broń. Sprawdź, które z nich dominują w twoim znaku zodiaku

2023-09-09 9:10

Nawet najgorsze emocje mogą służyć jakiemuś celowi. Mogą być tarczą ochronną lub zwrócić uwagę na rzeczy, na które w innym przypadku nawet byśmy nie spojrzeli. Te emocje dominują w poszczególnych znakach zodiaku.

Znaki zodiaku
Autor: Getti Images Emocje jako tajna broń. Sprawdź, które z nich dominują w twoim znaku zodiaku

Niekiedy może nam się wydawać, że bez gniewu nie jesteśmy w stanie podjąć działania, odczuwamy wciąż chęć posiadania wartościowych przedmiotów lub podejmujemy nowe wyzwania pomimo przeszywającego uczucia niepokoju.

Jak się okazuje, emocje, które nami targają, mogą być zależne od naszego znaku zodiaku. Dominujące emocje, te negatywne i w pierwszym odczuciu okazujące naszą słabość, mogą być sekretną bronią.

Choć nie zawsze są one stanami, które powinny trwać zbyt długo, to warto je docenić i wykorzystać dla własnej równowagi emocjonalnej.

Zobacz także: Pobłażliwa jak Bliźnięta, czy wymagająca jak Panna? Zobacz, jaką jesteś mamą według zodiaku

Wielki horoskop miesięczny na kwiecień 2023. Te znaki czeka miłość

Baran — pełen gniewu

Zodiakalne Barany często mogą odczuwać gniew. Prawdziwą wściekłość i niezadowolenie, gdy coś nie idzie po ich myśli. Taka jest ich natura.

Jest to znak rządzony przez Marsa, boga wojny więc zrozumiałe, że złość jest dla niego bardziej ekscytująca niż wyczerpująca.

Gniew pobudza do działania. Motywuje i pozwala przebić się przez paraliżującą niepewność. Ta emocja dla Barana to kąpiel w lodowatej wodzie, która wymaga natychmiastowego skupienia. Fala adrenaliny, która daje zastrzyk energii, aby wykonać ważne dla niego zadanie.

Byk — potrzeba posiadania

Zodiakalny Byk może wydawać się na pierwszy rzut oka wyluzowany i nie przejmować się dosłownie niczym, ale lubi opływać w luksusie. Potrzebuje swoich rzeczy, ale także najbliższych im osób. Czasem bywa krytyczny, uszczypliwy, a nawet oburzony, ale to wszystko przez ukrytą chęć posiadania.

Byk wkłada wiele pracy, aby zapracować na swoje zachcianki. Chce bowiem żyć na wysokim poziomie, więc największą dla niego motywacją są wysokie zarobki.

Bliźnięta — niepokój

Zodiakalne Bliźnięta uwielbiają wyzwania i nowe doświadczenia. Przetwarzają wiele bodźców jednocześnie i choć dla innych byłoby to męczące, one czerpią z tego energię.

Ciągłe uczenie się czegoś nowego, podejmowanie nowych działań, nowych znajomości, rodzi jednak niepokój i niepewność. Ciekawość i chęć zdobywania wiedzy jest silniejsza. Niepokój jest ceną, którą przychodzi im za to zapłacić.

Rak — strach

Zodiakalnym Rakiem rządzi strach. Wydaje się być najbardziej bojaźliwym znakiem zodiaku. Stach jest jednak niezbędny do zapewnienia bezpieczeństwa. Ostrzega przed stromymi klifami, groźnymi psami, niebezpiecznymi szerszeniami, ale także ludźmi, którzy tylko pozornie oferują swą przyjaźń. Dzięki niemu rak może wyeliminować ze swojego życia fałszywe osoby. Wszystko po to, aby otaczać się tymi, w których towarzystwie czuje się dobrze i bezpiecznie.

Rak ceni sobie ognisko domowe. Jest ono dla niego przyjazną utopią pośród chaosu reszty świata. Strach, który dla innych byłby obezwładniający, dla raka jest wysokim murem chroniącym przed zagrożeniami.

Lew — duma

U zodiakalnego Lwa dominuje duma. W obliczu ataków na swoje ego oddają oburzeniem, nadwrażliwością i obrażaniem.

Duma pobudza lwa do autorefleksji i samodoskonalenia. Niezwykle pewne swoich wartości i świadomy kim jest. Dąży do osiągnięcia wyznaczonych przez siebie celów.

Lew nie zadowoli się stawianiem po czyjejś stronie, dopóki nie jest pewny, że ma rację. Tylko wówczas jest gotowy głośno ryknąć.

Panna — wstręt

Uczucie wstrętu dominuje u zodiakalnej Panny, która lubi porządek i kontrolę. Brzydzi się osobami i sytuacjami, które nie są zsynchronizowane z jej etyką i wartościami.

Panna jest z natury ostrożna, zapobiegawcza i przewidująca. Unika sytuacji, które budzą w niej wstręt i niepokój. Zorientowana na szczegóły od razu potrafi zauważyć zagrożenie i za wszelką cenę chroni siebie i najbliższych.

Waga — miłość

Zodiakalną Wagą dominuje miłość. Nie jest typem samotnika. Kiedy darzy kogoś miłością to już całkowitą. Nie przejmuje się niekiedy jednak faktem, że jej uczucie nie jest odwzajemnione. Pożądanie w przypadku Wagi jest przestrzenią do odkrywania samej siebie. Tego co lubi i swoich wartości.

Waga jest przeciwieństwem narcyza, który nie potrafi kochać nikogo poza samym sobą. Dla Wagi miłość do innych jest furtką do kochania siebie.

Skorpion — zazdrość

Zodiakalnym Skorpionem rządzi zazdrość. Ten znak zodiaku potrafi jednak przekuć ją w coś dobrego. Dostrzegają rzeczy, które mają inni i chcą je mieć dla siebie. Dla wielu osób może to być bardzo destrukcyjny stan, ale dla skorpiona jest to po prostu narzędzie, które pozwala mu sprawdzić, czego tak naprawdę potrzebuje.

Przez swoją zazdrość skorpiony są bardzo wymagające.

Strzelec — nieostrożność

Zodiakalny Strzelec kieruje się w życiu kaprysem i kierunkiem wiatru. Wydaje mu się, że przed nikim nie odpowiada, a jego celem jest własne szczęście. W swoim działaniu bywa jednak często dość nieostrożny.

Strzelec nie martwi się o konsekwencje i żyje chwilą, nie zastanawiając się, co wydarzy się w przyszłości. Przez to jednak nie podąża czyjąś drogą, ale własną. To on wyznacza ścieżki i trendy.

Koziorożec — nuda

Zodiakalny Koziorożec ma niezwykłą zdolność czerpania radości z nudnych i powtarzalnych zadań. Czuje się wręcz komfortowo, robiąc wszystko krok po kroku każdego dnia. Nie szuka rozrywki i dawki adrenaliny.

Koziorożec ma jednak niezwykłą zdolność ocenienia kiedy te nudne zadania przynoszą mu korzyści.

Wodnik — odwaga

U zodiakalnego Wodnika dominuje odwaga. Wydawałoby się, że to zawsze pozytywna cecha, ale niekiedy przesłania realne spojrzenie na zagrożenie. Wodnik przekuwa ją jednak zawsze w coś korzystnego dla siebie. Dzięki niej potrafi czerpać z życia, to co najlepsze. Nie boi się sięgać po to, co nowe i nieznane. Nie rezygnuje też z działań, które okazują się, trudniejsze niż myślał.

Wodnik nie przejmuje się porażkami. Potrafi wyciągnąć wnioski ze swoich niepowodzeń.

Odwaga sprawia, że Wodnik jest zmotywowany, aktywny i zaciekawiony tym, co go czeka. Nie żyje fantazjami, ale realnie patrzy na to, co go otacza.

Ryby — smutek

Zodiakalne Ryby jak żaden inny znak zodiaku potrafią radzić sobie z przytłaczającym smutkiem. Są w stanie przetrwać fal rozpadu. Buduje mechanizm obronny, dzięki któremu dochodzi do siebie i idzie naprzód.

Ryby są niezwykle elastyczne i potrafią radzić sobie w trudnych sytuacjach. Zdolność do odczuwania smutku sprawia, że są bardzo empatyczne i pomagają innym, gdy mają pod górkę.

Źródło:

  • repeller.com
  • zwierciadlo.pl

Czytaj także: Gdy imię pasuje do znaku zodiaku, dziecko czekają same sukcesy — twierdzą astrolodzy. U was się zgadza?

Znaki zodiaku a ojcostwo — jakim ojcem będzie twój facet?

Znak zodiaku dla szczęściarzy. Sprawdź, czy jesteś "urodzony w czepku"