Oto 12 błędów wychowawczych, które najczęściej popełniają młodzi rodzice

2021-09-29 13:33

Idealni rodzice nie istnieją, a czasy i nasze spojrzenie na wychowanie dzieci się zmieniają. To dlatego tak łatwo popełniamy błędy wychowawcze. Zobacz, które z nich najczęściej dotyczą młodych rodziców.

Błędy wychowawcze najczęściej popełniane przez młodych rodziców
Autor: Getty images Błędy wychowawcze najczęściej popełniane przez młodych rodziców

Pojawienie się w domu malucha jest ogromnym wyzwaniem dla rodziców. Poradników o wychowywaniu dzieci jest mnóstwo, a złotych rad bliskich jeszcze więcej. W natłoku informacji łatwo jest się zagubić i zapomnieć nawet o własnej intuicji.

Oczywiście każdy rodzic chce dla swojej pociechy jak najlepiej, jednak nie zawsze to wychodzi. W końcu idealni rodzice nie istnieją. Najgorsze błędy często popełniane są w dobrej wierze, zupełnie nieświadomie. OTWÓRZ GALERIĘ i sprawdź, czy któryś z nich nie dotyczy ciebie:

Zostając rodzicem możesz odnieść wrażenie, że ilość spraw, o których musisz pamiętać, jest przytłaczająco duża. Błędy i tak popełnia każdy, a rodzice idealni po prostu nie istnieją. Najważniejsze, aby maluch dorastał w bezpiecznych warunkach, otoczony miłością opiekunów.

Czy rodzic powinien mówić dziecku "nie płacz"?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza