Tracisz cierpliwość i czasem wybuchasz? Zobacz, jak zachować spokój przy kilkulatku

2022-03-23 9:00

Nawet najlepsza matka czasem traci cierpliwość. Prosisz o coś dziecko raz, drugi, a ono swoje. Za dziesiątym razem wybuchasz, a potem masz wyrzuty sumienia. I słusznie, bo takie ataki nie wpływają dobrze ani na malca, ani na ciebie. Jak zachować cierpliwość?

Tracisz cierpliwość
Autor: Getty Images Zobacz, jak zachować spokój przy kilkulatku

Zachowanie cierpliwości przy nieznośnym lub upartym kilkulatku nie jest łatwe. Zdenerwowanie, zmęczenie, presja odpowiedzialności za malca – to naturalne emocje towarzyszące rodzicielstwu.

Wychowanie dziecka jest niezwykle trudne, zwłaszcza gdy doświadczasz zachowania dziecka, których nie aprobujesz. Nawet gdy jesteś mamą niemowlaka, potrzebujesz dużo cierpliwości, a im dziecko starsze, tym jej pokłady muszą być większe. Dlaczego?

Cierpliwość jest kluczem do dobrego rodzicielstwa i harmonijnych relacji między tobą a dzieckiem. Cierpliwy rodzic to również jako wzór do naśladowania dla dziecka i przeciwnie – brak cierpliwości i nieustanne wybuchy złości mogą nauczyć maluch podobnych zachować.

Oto kilka sposobów, dzięki którym możesz stać się bardziej cierpliwym rodzicem. Zobacz je w naszej galerii.

Czytaj również: Jak być dobrym rodzicem? - wywiad z psychologiem Justyną Korzeniewską

Jaka jest rola mamy, a jaka taty w wychowaniu dziecka?

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza