Przebranie na Halloween: 10 propozycji strojów na Halloween dla dziecka

Przebranie na Halloween to jeden z niezbędnych elementów udanej zabawy. Święto największą popularnością cieszy się w Stanach Zjednoczonych, jednak i w Polsce zyskuje coraz więcej zwolenników. Prezentujemy więc 10 propozycji przebrania na Halloween, które powinny spodobać się dzieciom!

Przebrania na Halloween zazwyczaj zawiera w sobie elementy, których widok ma przestraszyć innych uczestników zabawy. Są więc duchy, pająki, dynie, czarne koty, czarownice i kościotrupy. Uczestnicy halloweenowej zabawy chętnie też przebierają się za znane osoby. Dzieci chętnie wybierają przebrania na Halloween w formie różnych straszydeł bądź przypominające ulubionych bajkowych bohaterów i chodzą od drzwi do drzwi, zbierając cukierki.

Skąd się wzięła tradycja Halloween?

Tradycja przebierania się podczas święta Halloween wywodzi sie od Celtów. Wierzyli oni ,że w noc 31 października duchy przechodzą do świata żywych i nas odwiedzają. Ludzie przebierali się wtedy w czarne kostiumy. Uważano, że gdy zmora ich zauważy, pomyśli, że ma do czynienia z innym duchem i da im spokój. Z czasem tradycja ta przerodziła się w przebieranie za duchy, kościotrupy i inne upiory.

Czytaj także: Co założyć na bal halloweenowy? 

Jakie dziecięce stroje na Halloween są najpopularniejsze?

Wśród chłopców najpopularniejszym przebraniem na Halloween są potwory - mumie, zombie, kościotrupy. Chętnie też przebierają się oni za superbohaterów takich jak Batman, Spiderman czy Anakin Skywalker. Dziewczynki w ostatnich latach przypominają podczas Halloween licealistki z Monster High. Najmłodsze dzieci częściej wybierają jednak przebranie na Halloween, dzięki któremu przypominają wróżki, księżniczki, syrenki lub wszelkie zwierzątka.

Czytaj także: Najbardziej oryginalny strój dla dziecka - przestrasz wszystkich!

Gdzie kupić przebranie na Halloween?

Przebranie na Halloween można kupić np. w internecie. Jest tam wiele propozycji, więc każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Niestety minusem takiego sposobu kupowania jest fakt, że możesz nie trafić z rozmiarem lub będzie konieczność dokupienia niektórych akcesoriów, niewchodzących w skład zestawu. Istnieje również wiele sklepów stacjonarnych z takimi kostiumami oraz dodatkami do różnych stylizacji. Jednak zakup kostiumu dla dziecka na jeden raz, które zapewne w przyszłym roku będzie chciało być przebrane za co innego, nie zawsze się opłaca. Strój kosztuje zazwyczaj w granicach 100-300 zł, a nie każdego na to stać. Z pomocą przychodzą w takich przypadkach wypożyczalnie kostiumów halloweenowych. Możesz pójść do takiego miejsca z dzieckiem, które na pewno wybierze tam idealną propozycję dla siebie, a ty nie będziesz musiała co roku wydawać dużej kwoty na coś, co dziecko założy najwyżej kilka razy.

Czytaj także: Urządź dla dziecka przyjęcie na Halloween 

Polecamy wideo: jak można ozdobić pokój dziecka na Halloween?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE