Zajączek wielkanocny zrób to sam: jak zrobić zająca wielkanocnego?

2020-03-05 13:38 Karolina Szajkowska

Zajączek wielkanocny to symbol świąt. Aby udekorować mieszkanie świątecznymi gadżetami, możesz zrobić go sama. Oto najłatwiejsze propozycje do wykonania zajączka wielkanocnego. Oto nasz poradnik - krok po kroku - jak zrobić z dzieckiem zająca wielkanocnego. 

Zajączka wielkanocnego można nazwać wiosennym świętym Mikołajem. To on przynosi w niedzielny poranek niewielkie upominki wszystkim grzecznym dzieciom. Ten symbol pojawia się też w domu jako element dekoracji świątecznych na Wielkanoc. Zrobienie ozdoby wielkanocnej w kształcie zajączka nie jest wcale trudne i kłopotliwe do wykonania. Oto kilka pomysłów na wykonanie  zająca wielkanocnego.

Zajączek wielkanocny zrób to sam: z balonu?

Tak, zajączek wielkanocny z balonu jest oryginalną dekoracją wielkanocną i prostym pomysłem zrób to sam. Potrzebne nam będą co najmniej dwa balony o różnych wielkościach, karton, farby, skrawki gazet oraz mocny klej. Technika, jaką wykonuje się tę ozdobę, nosi nazwę papier-mâché.

Jak mają przebiegać nasze prace? Obklejamy daną figurę kawałkami papieru, a następnie możemy pomalować ją na dowolny kolor. Kolejny krok to wycięcie z kartonu uszu i doklejenie ich do głowy. Na koniec farbami malujemy oczy, wąsy oraz nosek i gotowe!

Czytaj: Pisanki wielkanocne: pomysły dla kreatywnych mam [GALERIA]

Zajączek wielkanocny zrób to sam: na szydełku

Jeżeli posiadasz zdolności manualne, możesz wykonać zajączka wielkanocnego na szydełku. W internecie znajdziesz dużo schematów, którymi możesz się posiłkować podczas robótek ręcznych. Będzie to również fajne doświadczenie dla twojego dziecka. Naucz je, jak posługiwać się szydełkiem, a potem drutami.

Wypróbuj
Ludwik Ekologiczny - seria produktów

Autor: materiały prasowe

materiał partnera

Rozpocznij przygotowania do Świąt w stylu EKO. Produkty ekologiczne mogą być tak samo skuteczne, jak tradycyjne środki czyszczące. Są jednak dużo bardziej przyjazne dla środowiska i użytkownika. Marka Ludwik Ekologiczny oferuje linię produktów posiadających europejskie oznakowanie ekologiczne EU Ecolabel.

  • nie zawierają szkodliwych substancji (jak: formaldehyd, reaktywne związki chloru, borany, EDTA)
  • nie zawierają barwników i mikroplastików
  • unikalna receptura (baking soda system, citric acid system)
  • kartoniki i butelki w 100% nadają się do recyklingu

Czytaj: Wielkanocny stół: pomysły na jego ustrojenie [GALERIA]

Gadżety wielkanocne: najlepsze propozycje do domu [GALERIA]

Zajączek wielkanocny zrób to sam: ze styropianu

Do wykonania zajączka wielkanocnego ze styropianu dodatkowo potrzebujesz: wykałaczki, nożyk, papierowy szablon oraz korki do wina. Najpierw pojedynczo wycinasz z kawałka styropianu wybrany wzór. Następnie przecinasz korek tak, aby skrócić jego wysokość.

Ostatnim etapem jest przymocowanie wykałaczki do obydwu elementów i dekoracja wielkanocna jest już gotowa. Opcjonalnie dla lepszego efektu możesz pomalować zajączka wielkanocnego na dowolny kolor.

Czytaj: Jak udekorować koszyczek wielkanocny? Zobacz propozycje z instagrama

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020
KOMENTARZE