Zajączek wielkanocny zrób to sam: jak zrobić zająca wielkanocnego?

Zajączek wielkanocny to symbol świąt. Aby udekorować mieszkanie świątecznymi gadżetami, możesz zrobić go sama z dzieckiem. Oto najłatwiejsze propozycje do wykonania zajączka wielkanocnego. Oto nasz poradnik - krok po kroku - jak zrobić z dzieckiem zająca wielkanocnego. 

Zajączka wielkanocnego można nazwać wiosennym świętym Mikołajem. To on przynosi w niedzielny poranek niewielkie upominki wszystkim grzecznym dzieciom. Ten symbol pojawia się też w domu jako element dekoracji świątecznych na Wielkanoc.

Zrobienie ozdoby wielkanocnej w kształcie zajączka nie jest wcale trudne i kłopotliwe do wykonania. Oto kilka pomysłów na wykonanie zająca wielkanocnego.

Spis treści

  1. Zajączek wielkanocny zrób to sam z balonu
  2. Zajączek wielkanocny DIY z kartonu
  3. Zajączek wielkanocny zrób to sam: na szydełku
  4. Zajączek wielkanocny z wydmuszki
  5. Zajączek DIY na kartkę świąteczną

Zajączek wielkanocny zrób to sam z balonu

Tak, zajączek wielkanocny z balonu jest oryginalną dekoracją wielkanocną i prostym pomysłem zrób to sam. Potrzebne nam będą co najmniej dwa balony o różnych wielkościach, karton, farby, skrawki gazet oraz mocny klej. Technika, jaką wykonuje się tę ozdobę, nosi nazwę papier-mâché.

Jak mają przebiegać nasze prace? Obklejamy daną figurę kawałkami papieru, a następnie możemy pomalować ją na dowolny kolor. Kolejny krok to wycięcie z kartonu uszu i doklejenie ich do głowy. Na koniec farbami malujemy oczy, wąsy oraz nosek i gotowe!

Czytaj: Pisanki wielkanocne: pomysły dla kreatywnych mam [GALERIA]

Zajączek wielkanocny DIY z kartonu

Z białego kartonu wytnij niewielki prostokąt, a na jego środku narysuj pyszczek zajączka. Następnie uformuj z prostokąta rulonik i sklej jego brzegi. Do rulonu, nad pyszczkiem, doklej uszy, a pod nim - łapki zająca.

Zajączek Wielkanocny z tektury
Autor: Getty images

Zajączek wielkanocny zrób to sam: na szydełku

Jeżeli posiadasz zdolności manualne, możesz wykonać zajączka wielkanocnego na szydełku. W internecie znajdziesz dużo schematów, którymi możesz się posiłkować podczas robótek ręcznych. Będzie to również fajne doświadczenie dla twojego dziecka. Naucz je, jak posługiwać się szydełkiem, a potem drutami.

Czytaj: Jak udekorować koszyczek wielkanocny? Zobacz propozycje z instagrama

Wielkanocny stół: pomysły na jego ustrojenie [GALERIA]

Gadżety wielkanocne: najlepsze propozycje do domu [GALERIA]

Zajączek wielkanocny z wydmuszki

Do wykonania zajączka wielkanocnego z wydmuszki potrzebujesz oczywiście wydmuszki (takiej, jak do robienia pisanek) lub styropianowego jajka, które można kupić w sklepach plastycznych. 

Wytnij na papieru kolorowego, filcu lub innego materiału uszy zajączka i przyklej je na szczycie jajka. następnie udekoruj zajączka według własnego pomysłu dorysowując mu ubranko, łapki itd.

Zajączek wielkanocny z wydmuszki
Autor: Getty images

Zajączek DIY na kartkę świąteczną

Zobacz, jak zrobić zajączka wielkanocnego z kolorowego papieru, który doskonale nada się jako dekoracja kartki świątecznej twojego dziecka. Będziecie potrzebować:  kolorowego papieru, nożyczek, kleju, plastikowych oczu (do kupienia w sklepach plastycznych).

Oto nasza galeria z instrukcją krok po kroku

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE