Jak zrobić kostkę do gry? [Kostka do gry DIY]

2018-05-18 13:58

Jak samodzielnie zrobić kostkę do gry? Bez kostki do gry nie można zagrać w żadną grę planszową. Małe kosteczki często giną, dlatego warto zrobić samemu dużą kostkę. Spróbuj do jej zrobienia zaangażować dziecko. Zobacz, jak wygląda kostka do gry DIY. 

kostka do gry DIY
Autor: _dlarodzinki.pl

Spis treści

  1. Co jest potrzebne do wykonania kostki do gry?
  2. Jak wykonać kostkę do gry?

Kostka do gry może być wykorzystywana w wielu grach, nie tylko planszowych. Dzięki niej dziecko utrwala liczenie i przede wszystkim świetnie się bawi – wypadnie „jedynka”, czy może „szóstka”? Emocje gwarantowane!

Co jest potrzebne do wykonania kostki do gry?

  • Kolorowe kartki
  • Nożyczki
  • Klej
  • Pudełko w kształcie sześcianu lub grubsza kartka (tektury)

Jak wykonać kostkę do gry?

Jeśli masz gotowe pudełko w kształcie sześcianu (po klockach, zabawkach, artykułach spożywczych), zadanie masz ułatwione. Możesz też wykorzystać kilka pudełek w kształcie prostopadłościanu i skleić je razem tak, by powstał sześcian. 

Jeśli nie masz pudełka, będziesz potrzebować tekturki lub sztywniejszego papieru do jego samodzielnego wykonania.

Zobacz:

7 gier planszowych, w które musisz zagrać z dzieckiem

Jak zrobić latawiec?

Jak zrobić masę plastyczną? 5 przepisów

Jak zrobić masę solną? Prosty przepis krok po kroku

1. Odrysuj na kartce szkic kostki (narysuj szablon).

2. Wytnij szablon kostki, następnie za pomocą linijki zrób zagięcia na każdej krawędzi figury i sklej kostkę. Tę część wykonaj sama, bo dla dziecka może się ona wydać za trudna.

3. Po otrzymaniu sześcianu oklej go kolorowym papierem (nie musicie tego robić, gdy używaliście kolorowej tektury). Każda ścianka może być innego koloru, ale możecie również zrobić kostkę jednokolorową.

4. Z innego koloru papieru (jak najbardziej kontrastowego) wytnij 21 kółek – pozwól dziecku, by odrysowało szablon np. od monety lub kapsla. Naklejcie kółka na kostkę i gotowe! Miłej zabawy!