Lista zabawek zakazanych przez Kościół - kupisz je?

2021-12-06 16:42

Kościół katolicki co jakiś czas odnosi się do szeroko rozumianej popkultury, której częścią są przecież znane bajki. Robi to zwłaszcza w okresie świątecznym, w którym rodzice kupują dzieciom nowe zabawki, często z postaciami ze znanych filmów i seriali animowanych. Jakie bajki są niewskazane według Kościoła? Oto lista!

zabawki
Autor: Getty Images Jakich zabawek nie kupować dziecku, wychowywanemu w wierze?

Kościół neguje sporo współczesnych "atrakcji" z życia dzieci. Jest przeciwny nie tylko Halloween, ale i wielu innym tematom wokół magii. Choć nie tylko o innowierstwo i pogańskie "święta" tu chodzi. Czego unikać dając prezent dziecku wychowywanemu w wierze katolickiej?

Media katolickie, lub księża za sprawą mediów społecznościowych, coraz częściej edukują wiernych w tematach ich codziennego życia. Jedną z głównych dziedzin, które poruszają jest wychowywanie dzieci.

Przeczytaj także: Czy ksiądz może odmówić dziecku chrztu? Czy rodzice muszą mieć ślub?

W Internecie można znaleźć materiały takie jak "Okultyzm, a Harry Potter" ks. dr hab. Aleksandra Posackiego, albo nagranie z konferencji "Piekielne zabawy" organizowanej przez księdza egzorcystę Pawła Popielnickiego. Dużo szumu zrobił też post Radia Niepokalanów opublikowany na Facebooku kilka lat temu, w którym wyliczono zabawki, którymi nie powinny bawić się dzieci z uwagi na "ochronę dziecięcych dusz".

Jakie obowiązki ma matka chrzestna?

Według wielu księży, duchowo niebezpieczne konteksty czają się w takich bajkach jak:

  • Hello Kitty
  • Monster High
  • Harry Potter
  • Kucyki Pony

Duchowni zauważają tam ponoć nawiązania okultystyczne, albo zwyczajnie treści, które pośrednio propagują wierzenia pogańskie, niegdyś wyparte przez chrześcijaństwo. Przedstawiciele kościoła są zgodni, że oglądanie tych bajek, a później bawienie się zabawkami na licencji tych kreskówek i filmów, to tylko krok do układania tarota, fascynacji voodoo i tym podobnych "zagrożeń". 

Co o tym sądzicie? Wykreślicie te zabawki z listy prezentów dla swoich dzieci?

Czy wiesz, kiedy przypadają różne rodzinne święta w ciągu roku?

Pytanie 1 z 8
Kiedy wypada Dzień Matki?