Najprostsza domowa masa plastyczna z dwóch składników. „Przepis na 10 minut spokoju”

2024-05-14 14:35

10 minut to często czas, który wiecznie zabsorbowanej mamie wystarczy, by złapać odrobinę oddechu, czy wypić przysłowiową „ciepłą kawę”. Dzięki temu prostemu przepisowi na masę plastyczną będziesz w stanie to osiągnąć. Do jej wykonania potrzebna będzie jedynie skrobia i coś mokrego.

Najprostsza domowa masa plastyczna z dwóch składników. „Przepis na 10 minut spokoju”
Autor: Instagram @kekusie Najprostsza domowa masa plastyczna z dwóch składników. „Przepis na 10 minut spokoju”

Każdemu z nas w ciągu dnia należy się choć odrobinę odpoczynku. Niestety zajęcie małego dziecka czymś na dłużej nie jest łatwym zadaniem. Tak już jest, że dzieci najbardziej lubią bawić się z rodzicem. Dlatego z pomocą mogą przyjść, zabawy, które nie wymagają zaangażowania rodzica. Zabawy w pozycji leżącej to może być strzał w dziesiątkę po całym pracowitym dniu. Co jednak zrobić, gdy potrzebujemy zrobić coś bez dziecka lub chcemy na chwilę od niego odpocząć? Z pomocą może przyjść domowa ciastolina.

W co się bawić z dziećmi w deszczowe dni?

„Przepis na 10 minut spokoju”. Masa plastyczna z mąki ziemniaczanej

Na ten przepis na domową ciastolinę ze skrobi ziemniaczanej natknęliśmy się na instagramowym profilu @kekusie, który jest przepełniony tego typu inspiracjami. Jego autorka do jej wykonania poleca tylko dwa składniki, które każdy z nas ma w domu. Mowa o mące ziemniaczanej i odżywce do włosów.

„Do mąki ziemniaczanej dodawaj stopniowo odżywkę do włosów i ugniataj do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Jeśli jest za sucha, dodaj trochę odżywki. Jeśli się klei, dodaj odrobinę mąki” – radzi instagramerka.

Jej obserwatorki od razu wypróbowały patent i podzieliły się swoimi wrażeniami.

„Ale super! Od razu sprawdzone i efekt mega”.

„Zajęło mojego dwulatka na jakieś 20 minut. Te 20 minut to na wagę złota” – dziękowały.

Domowa ciastolina dla maluchów. Tylko z kuchennych składników

Kilka internautek martwiło się jednak bezpieczeństwem swoich dzieci, gdyż polecana masa wykonana jest na bazie kosmetyku. Obwiały się, że ich maluchy będą chciałby zjeść ciastolinę. W tej sytuacji autorka posta poleciła odżywkę do włosów zastąpić jogurtem naturalnym.

„Robiłam też z jogurtem naturalnym - cudo wyszło również” – zapewniła.