Przebranie na Halloween: 10 propozycji strojów na Halloween dla dziecka

2021-10-12 13:51

Przebranie na Halloween to jeden z niezbędnych elementów udanej zabawy. Święto największą popularnością cieszy się w Stanach Zjednoczonych, jednak i w Polsce zyskuje coraz więcej zwolenników. Prezentujemy więc 10 propozycji przebrania na Halloween, które powinny spodobać się dzieciom!

Przebrania na Halloween zazwyczaj zawiera w sobie elementy, których widok ma przestraszyć innych uczestników zabawy. Są więc duchy, pająki, dynie, czarne koty, czarownice i kościotrupy. Uczestnicy halloweenowej zabawy chętnie też przebierają się za znane osoby.

Dzieci chętnie wybierają przebrania na Halloween w formie różnych straszydeł bądź przypominające ulubionych bajkowych bohaterów i chodzą od drzwi do drzwi, zbierając cukierki i słodycze.

Spis treści

  1. Skąd się wzięła tradycja Halloween i przebrania na Halloween?
  2. Jakie dziecięce przebrania na Halloween są najpopularniejsze?
  3. Gdzie kupić przebranie na Halloween?

Skąd się wzięła tradycja Halloween i przebrania na Halloween?

Tradycja przebierania się podczas święta Halloween wywodzi się od Celtów. Wierzyli oni, że w noc 31 października duchy przechodzą do świata żywych i nas odwiedzają. Ludzie przebierali się wtedy w czarne kostiumy. Uważano, że gdy zmora ich zauważy, pomyśli, że ma do czynienia z innym duchem i da im spokój. Z czasem tradycja ta przerodziła się w przebieranie za duchy, kościotrupy i inne upiory.

Czytaj również: Stroje na Halloween dla maluszka - to przebranie kosztuje mniej niż 100 zł!

Kolorowanki na Halloween: pobierz i wydrukuj!

Jakie dziecięce przebrania na Halloween są najpopularniejsze?

Wśród chłopców najpopularniejszym przebraniem na Halloween  potwory - mumie, zombie, kościotrupy. Chętnie też przebierają się oni za superbohaterów takich jak Batman, Spiderman czy Anakin Skywalker.

Dziewczynki w ostatnich latach przypominają podczas Halloween licealistki z Monster High. Najmłodsze dzieci częściej wybierają jednak przebranie na Halloween, dzięki któremu przypominają wróżki, księżniczki, syrenki lub wszelkie zwierzątka.

Polecamy wideo: jak można ozdobić pokój dziecka na Halloween?

Jak można ozdobić pokój dziecka na Halloween?

Gdzie kupić przebranie na Halloween?

Przebranie na Halloween można kupić np. w internecie. Jest tam wiele propozycji, więc każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Niestety minusem takiego sposobu kupowania jest fakt, że możesz nie trafić z rozmiarem lub będzie konieczność dokupienia niektórych akcesoriów, niewchodzących w skład zestawu.

Istnieje również wiele sklepów stacjonarnych z takimi kostiumami oraz dodatkami do różnych stylizacji. Jednak zakup kostiumu dla dziecka na jeden raz, które zapewne w przyszłym roku będzie chciało być przebrane za co innego, nie zawsze się opłaca. Strój kosztuje zazwyczaj w granicach 100-300 zł, a nie każdego na to stać.

Z pomocą przychodzą w takich przypadkach wypożyczalnie kostiumów halloweenowych. Możesz pójść do takiego miejsca z dzieckiem, które na pewno wybierze tam idealną propozycję dla siebie, a ty nie będziesz musiała co roku wydawać dużej kwoty na coś, co dziecko założy najwyżej kilka razy.

Czytaj również: Gadżety na Halloween. Mroczne dekoracje na zabawę halloweenową dla dzieci

Dekoracje z dyni dla dzieci. 5 pomysłów na ozdoby z dyni