Zajączek wielkanocny zrób to sam: jak zrobić zająca wielkanocnego?

2021-02-15 9:07

Zajączek wielkanocny to symbol świąt. Aby udekorować mieszkanie świątecznymi gadżetami, możesz zrobić go sama z dzieckiem. Oto najłatwiejsze propozycje do wykonania zajączka wielkanocnego. Oto nasz poradnik - krok po kroku - jak zrobić z dzieckiem zająca wielkanocnego. 

Zajączka wielkanocnego można nazwać wiosennym świętym Mikołajem. To on przynosi w niedzielny poranek niewielkie upominki wszystkim grzecznym dzieciom. Ten symbol pojawia się też w domu jako element dekoracji świątecznych na Wielkanoc.

Zrobienie ozdoby wielkanocnej w kształcie zajączka nie jest wcale trudne i kłopotliwe do wykonania. Oto kilka pomysłów na wykonanie zająca wielkanocnego.

Spis treści

  1. Zajączek wielkanocny zrób to sam z balonu
  2. Zajączek wielkanocny DIY z kartonu
  3. Zajączek wielkanocny zrób to sam: na szydełku
  4. Zajączek wielkanocny z wydmuszki
  5. Zajączek DIY na kartkę świąteczną

Zajączek wielkanocny zrób to sam z balonu

Tak, zajączek wielkanocny z balonu jest oryginalną dekoracją wielkanocną i prostym pomysłem zrób to sam. Potrzebne nam będą co najmniej dwa balony o różnych wielkościach, karton, farby, skrawki gazet oraz mocny klej. Technika, jaką wykonuje się tę ozdobę, nosi nazwę papier-mâché.

Jak mają przebiegać nasze prace? Obklejamy daną figurę kawałkami papieru, a następnie możemy pomalować ją na dowolny kolor. Kolejny krok to wycięcie z kartonu uszu i doklejenie ich do głowy. Na koniec farbami malujemy oczy, wąsy oraz nosek i gotowe!

Czytaj: Pisanki wielkanocne: pomysły dla kreatywnych mam [GALERIA]

Zajączek wielkanocny DIY z kartonu

Z białego kartonu wytnij niewielki prostokąt, a na jego środku narysuj pyszczek zajączka. Następnie uformuj z prostokąta rulonik i sklej jego brzegi. Do rulonu, nad pyszczkiem, doklej uszy, a pod nim - łapki zająca.

Zajączek Wielkanocny z tektury
Autor: Getty images

Zajączek wielkanocny zrób to sam: na szydełku

Jeżeli posiadasz zdolności manualne, możesz wykonać zajączka wielkanocnego na szydełku. W internecie znajdziesz dużo schematów, którymi możesz się posiłkować podczas robótek ręcznych. Będzie to również fajne doświadczenie dla twojego dziecka. Naucz je, jak posługiwać się szydełkiem, a potem drutami.

Czytaj: Jak udekorować koszyczek wielkanocny? Zobacz propozycje z instagrama

Wielkanocny stół: pomysły na jego ustrojenie [GALERIA]

Gadżety wielkanocne: najlepsze propozycje do domu [GALERIA]

Zajączek wielkanocny z wydmuszki

Do wykonania zajączka wielkanocnego z wydmuszki potrzebujesz oczywiście wydmuszki (takiej, jak do robienia pisanek) lub styropianowego jajka, które można kupić w sklepach plastycznych. 

Wytnij na papieru kolorowego, filcu lub innego materiału uszy zajączka i przyklej je na szczycie jajka. następnie udekoruj zajączka według własnego pomysłu dorysowując mu ubranko, łapki itd.

Zajączek wielkanocny z wydmuszki
Autor: Getty images

Zajączek DIY na kartkę świąteczną

Zobacz, jak zrobić zajączka wielkanocnego z kolorowego papieru, który doskonale nada się jako dekoracja kartki świątecznej twojego dziecka. Będziecie potrzebować:  kolorowego papieru, nożyczek, kleju, plastikowych oczu (do kupienia w sklepach plastycznych).

Oto nasza galeria z instrukcją krok po kroku

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza