Kąpiel w fontannie może być niebezpieczna!

2017-08-10 11:38

Nie ma nic przyjemniejszego niż orzeźwiająca kąpiel podczas upałów... niestety skutki takich miejskich kąpieli (w miejsach do tego nieprzeznaczonych) mogą być bardzo nieprzyjemne i niebezpieczne dla zdrowia! 

zabawa w fontannie
Autor: Redakcja

Spis treści

  1. Bakterie kałowe, pałeczki ropy błękitnej...
  2. Do podziwiania, nie do kąpania!
  3. Miejska fontanna, miejskim szaletem!
  4. Jakie mogą być konsekwencje kąpieli w fontannie?

Kiedy tylko na zewnątrz robi się gorąco, każdy z nas szuka miejsca, w którym mógłby się ochłodzić. Tylko pozornie idealne do tego wydają się fontanny. Co roku tysiące ludzi, szczególnie dzieci, zażywa nielegalnych kąpieli w fontannach, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji i nie mówimy tu tylko o mandacie. 

Bakterie kałowe, pałeczki ropy błękitnej...

To tylko częściowy skład wody znajdującej się w fontannie. Z całą pewnością znajdziemy tam litry moczu, resztki kału, fragmenty ludzkiego naskórka, łupież... Ktoś powie, że podobnie jak na basenie. Różnica polega jednak na tym, że woda w basenie jest oczyszania, dezynfekowana. Woda w fontannie ma obieg zamknięty - nie podlega żadnemu oczyszczaniu, ani kontroli SANEPID-u. 

Do podziwiania, nie do kąpania!

Fonatnny to nie są miejsca dostosowane do kąpieli! Powtórzmy jeszcze raz. Choć są niezaprzeczalną ozdobą rynków czy skwerków miast, na pewno nie powinny służyć mieszkańcom do kąpieli, a już na pewno dzieciom!  

Miejska fontanna, miejskim szaletem!

Niestety, choć ciężko to sobie wyobrazić, fontanny bardzo często traktowane są jako szalet miejski. W ten sposób z właściwości fonatnn korzystają np. ludzie bezdomni, czy nocni imprezowicze. Z fontann korzystą także ptaki, które są nosicielem wielu chorób. 

Jakie mogą być konsekwencje kąpieli w fontannie?

Choroby układu pokarmowego, moczowego, oddechowego a nawet sepsa! Z mniej niebezpiecznych, ale niewdzięcznych do wyleczenia można wymienić chociażby grzybicę, zapalenie spojówek czy wszelkiego rodzaju wysypki. 

Dlatego apelujemy kolejny raz - jeśli chcemy dzieciom zapewnić wodną rozrywkę podczas upałów, poszukajmy miejsc do tego wyznaczonych. W przeciwnym razie ta pozornie niewinna zabawa może się zakończyć tragicznie. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza