MYCIE ZĘBÓW u dziecka: jak dbać o zęby mleczne [FILM INSTRUKTAŻOWY]

2013-10-28 12:40

Mycie zębów to podstawowy nawyk higieniczny, który pozwala w znacznym stopniu uniknąć rozwoju próchnicy i poważnych schorzeń jamy ustnej. Dlatego tak ważne jest przyzwyczajenie dziecka do regularnego i... prawidłowego mycia zębów. Bo – wbrew pozorom – prawidłowe mycie zębów wcale nie jest takie proste i oczywiste. Zobacz, jak nauczyć dziecko higieny jamy ustnej. [FILM]

Jak dbać o zęby dziecka
Autor: archiwum redakcji

Zęby mleczne – służą dziecku zaledwie kilka lat i szybko wypadają, by w ich miejscu pojawiły się zęby stałe. Nie znaczy to jednak, że można lekceważyć ich higienę. Przeciwnie, zęby mleczne są znacznie bardziej podatne na próchnicę niż zęby stałe. Dodatkowo zamiłowanie dzieci do jedzenia słodyczy, również wpływa na szybszy rozwój chorobotwórczych bakterii. Dlatego dbanie o higienę jamy ustnej powinno stać się dla dziecka codzienną czynnością, a rolą rodzica jest wyrobienie w dziecku właściwego nawyku dbania o ząbki już od najmłodszych lat.

Jak dbać o zęby dziecka

Trzeba dbać o zęby dziecka już od najmłodszych lat. O zęby mleczne również. Są one znacznie bardziej podatne na próchnicę niż zęby stałe. Nie sprzyja im również zamiłowanie dzieci do jedzenia słodyczy. Higiena jamy ustnej powinna stać się dla twojej pociechy codzienną czynnością, dlatego tak ważne jest wyrabianie właściwego nawyku już od najmłodszych lat. Zapytaliśmy eksperta jak należy dbać o zęby dziecka.