Oczyszczacz powietrza do pokoju dziecka – dlaczego warto wybrać urządzenie z funkcją ogrzewania i chłodzenia

2021-06-22 17:02 Materiał sponsorowany

Na co zwrócić uwagę wybierając oczyszczacz do pokoju dziecka? Podstawowym kryterium powinna być oczywiście wysoka skuteczność, o której decyduje rodzaj wykorzystywanych filtrów oraz wydajność oczyszczania. Jednak w przypadku najmłodszych równie ważna jest temperatura otoczenia. Zarówno przegrzanie organizmu dziecka jak i jego nadmierne wychłodzenie może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia.

Philips AMF220
Autor: materiały prasowe

Spis treści

  1. Trzy funkcje jednego urządzenia
  2. Jak uniknąć przegrzania dziecka?
  3. Stała kontrola powietrza w pokoju dziecka

Trzy funkcje jednego urządzenia

Oczyszczacz Philips AMF220/15 z funkcją wentylatora i ogrzewania wszechstronnie dba o jakość powietrza i samopoczucie wszystkich domowników, także tych najmłodszych. Urządzenie posiada 3-stopniowy system filtracji w postaci:

  • filtra wstępnego, który wyłapuje większe cząstki zanieczyszczeń takie jak kurz i sierść zwierząt
  • filtra NanoProtect HEPA, który usuwa smog, alergeny, bakterie i wirusy, w tym cząsteczki 0,003 µm – czyli 100 razy mniejsze niż std filtr HEPA i 800 razy mniejsze od PM2,5
  • filtra węglowego, który neutralizuje nieprzyjemne zapachy, szkodliwe gazy, w tym lotne związki organiczne

Zintegrowany filtr 3w1 usuwa 99,95% zanieczyszczeń, a obracający się w zakresie 350° wentylator rozprowadza czyste powietrze po całym pomieszczeniu - ogrzane lub w postaci chłodnego podmuchu.

Jak uniknąć przegrzania dziecka?

Jeśli zauważysz u swojego dziecka rozdrażnienie, płaczliwość, niechęć do zabawy, czy zaczerwienioną skórę – to sygnał, że dziecko może być przegrzane. Dotyczy to zarówno okresu letniego jak i zimy, gdy pomieszczenia są ogrzewane, a dzieci ubierane grubiej. Warto wówczas sprawdzić temperaturę u dziecka (zwłaszcza na karku i pleckach), a także temperaturę w pomieszczeniu, w którym przebywa.

Funkcja wentylatora w oczyszczaczu Philips 3-w-1 idealnie sprawdzi się, gdy chcemy szybko zwiększyć komfort w pomieszczeniach o zbyt wysokiej temperaturze. Kluczem jest element ceramiczny, który potrzebuje zaledwie 3 sekund, aby wydmuchiwane powietrze przyniosło ulgę i jednocześnie było pozbawione zanieczyszczeń.

Ale to nie wszystko. To wysoce wydajne urządzenie, co potwierdza parametr CADR 165m3/h. Jak to odczytywać? Wskaźnik CADR obrazuje ilość dostarczanego czystego powietrza. Składa się na niego skuteczność filtracji i przepływ powietrza, który informuje, ile powietrza urządzenie może przefiltrować. Urządzenie obejmuje zasięgiem działania pomieszczenia aż do 20 m2.

Philips AMF220
Autor: materiały prasowe

Stała kontrola powietrza w pokoju dziecka

Każdy dobry oczyszczacz powietrza powinien mieć wyświetlacz, który daje pełen dostęp do informacji na temat jakości powietrza w domu. Dzięki temu wiesz, kiedy interweniować, a kiedy możesz spać spokojnie, mając pewność, że Twoje dziecko oddycha dobrym powietrzem. Czujnik jakości wykrywa cząsteczki w powietrzu mniejsze niż 2,5μm(mikrometra) i wyświetla je zarówno w postaci numerycznej, jak i kolorystycznym wskaźnikiem LED.

Jednak podświetlenie pozostaje do naszej decyzji – możemy wybrać spośród trzech stopni podświetlenia - w tym trybu uśpienia, który  wyłącza wszystkie światła w urządzeniu (jest to niezwykle ważne kiedy maluch usypia).

Philips AMF220
Autor: materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza