ZDROWIE DZIECKA: ciężko ranny 8-latek zmarł, ponieważ odsyłali go ze szpitala do szpitala

2014-09-26 14:08

We Wrocławiu zmarł 8-letni chłopiec. Dziecko potrąciły dwa samochody. Ciężko ranny chłopiec trafił do szpitala, jednak placówka nie chciała go przyjąć. Chłopiec został przetrasportowany do drugiego szpitala, ale nie udało się go uratować.

Dziecko w szpitalu
Autor: thinkstockphotos.com Wrocławski szpital odesłał rannego 8-latka do innej placówki, bo tego dnia nie pełnił dyżuru.

Od kilku dni społeczeństwo i media są oburzone wydarzeniami z Wrocławia, w którym szpital odmówił przyjęcia rannego dziecka.

>> Jak przygotować dziecko do pobytu w szpitalu? >>

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 22 września, w Oleśnicy. 8-letni chłopiec został potrącony przez 2 samochody. Ciężko ranne dziecko zostało śmigłowcem przetransportowane do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Mimo że zdrowie dziecka było zagrożone, placówka odmówiła przyjęcia chłopca, ponieważ tego dnia nie pełniła dyżuru neurochirurgicznego.

Dziecko w ciężkim stanie zostało więc ponownie przetransportowane do innego szpitala - IV Wojskowego Szpitala we Wrocławiu. Lekarze przez 1,5 godziny próbowali je reanimować. Nie udało się. Chłopiec zmarł.

Sprawę bada prokuratura.