Jaki wzrost osiągnie dziecko? Wzór na obliczenie wzrostu dziecka

2017-01-26 16:21 Milena Tuzimek
Chłopiec
Autor: thinkstockphotos.com

Jaki wzrost osiągnie dziecko? To pytanie często zadają sobie rodzice. Okazuje się, że dostępny jest wzór za pomocą którego możemy obliczyć potencjalny wzrost dziecka. Korzystają z niego również pediatrzy. Zobacz, jak obliczyć wzrost dziecka!

Wzrost, podobnie jak waga, jest ważnym elementem rozwoju dziecka. W pierwszych latach życia dziecka jest ono często ważone i mierzone, dzięki czemu możemy określić czy rozwija się prawidlowo. W wieku przedszkolnym, a potem szkolnym częstym odnośnikiem dla rodziców są rówieśnicy. Na wysokość dziecka nie mamy większego wpływu, ale są dostępne wzory, dzięki którym możemy obliczyć potencjalny wzrost naszej pociechy. Nie jest to ostateczny wynik, ponieważ wiele czynników ma wpływ na rozwój człowieka, jednak w przybliżeniu możliwe jest określenie wzrostu dziecka.

Wzór dla dziewczynek

Średnia wzrostu rodziców (wzrost mamy + wzrost taty) / 2 - 13 = wzrost dziewczynki

Wzór dla chłopców

Średnia wzrostu rodziców (wzrost mamy + wzrost taty) / 2 + 13 = wzrost chłopca 

Do jakiego wieku rośnie dziecko? >>

Jakie czynniki mają wpływ na wzrost dziecka?

Na wzrost dziecka ma wpływ wiele czynników, ale najważniejsze są geny. To od nich zależy czy dziecko będzie niskie czy wysokie. Kolejnym ważnym elementem jest właściwa dieta dziecka, w której króluje nabiał, warzywa, owoce i mięso. Ilość snu też ma znaczenie, ponieważ hormon wzrostu najintensywniej wydzielany jest w nocy. Aktywność fizyczna to kolejny element niezbędny do prawidłowego rozwoju dziecka. 

Polecamy wideo: Zdrowe przekąski dla dzieci

Agnieszka Piskała, dietetyk, opowiada o przekąskach dla dzieci. Zobaczcie czy warto je podawać i jakie są zdrowe przekąski dla dzieci? 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE