Żywienie dziecka

Intensywny rozwój fizyczny i umysłowy dziecka powinien być wspierany przez odpowiedni sposób odżywiania bogaty w składniki mineralne i witaminy. Dieta dziecka musi być urozmaicona i kolorowa. Już od najmłodszych lat należy wykształcić w dziecku zdrowe nawyki żywieniowe i wspierać jego rozwój ruchowy poprzez zapisanie go na zajęcia sportowe. Wiele korzyści młodemu organizmowi, którego kościec się jeszcze kształtuje, przyniesie pływanie.

Był prosty, słodki i bardzo efektowny po przekrojeniu. Do dziś wielu z nas wspomina go z wielkim rozrzewnieniem. Choć na pierwszy rzut oka wygląda na bardzo pracochłonny, w wykonaniu jest bardzo prosty. Z tego chociażby powodu warto powrócić do serwowania go w naszych domach.
Słodyczy tego typu jest w sklepach pełno i niemal pewne jest, że przynajmniej jeden taki łakoć trafi do rąk twojego dziecka. Ekspertka od zdrowego żywienia nie ma jednak dobrego zdania o takich słodyczach.
Podczas rozszerzania diety krzesełko do karmienia to prawdziwe pole bitwy. Szczególnie gdy korzystamy z metody BLW jedzenie jest dosłownie wszędzie. Ta mama postanowiła wypróbować trik, aby zachować czyste krzesełko. Pomysł nie spodobał się internautom.
Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie, a złe nawyki żywieniowe przekładają się na zdrowie w ciągu całego życia. Pediatra wymienia 5 produktów, po które absolutnie nie powinny sięgać dzieci.
„Cukrowy haj” to coś, czego obawia się większość rodziców. Maluch, który przesadzi z ilością zjedzonych słodyczy, ma stać się pobudzony, nadaktywny i ma mieć problemy ze snem. Czy jeden z rodzicielskich strachów nie jest przypadkiem mitem? Czy dziecko rzeczywiście może być na haju od słodyczy? Lekarz mówi wprost, co o nim sądzi.
Oliwa z oliwek to nie tylko smaczny dodatek, ale źródło cennych składników, które dobroczynnie wpływają na nasze zdrowie. Wprowadzając ją do codziennej diety, możemy być zaskoczeni z jej ogromnych korzyści dla organizmu.
Przekąski na Halloween dla dzieci obowiązkowo muszą pojawić się na "upiornym" przyjęciu. Straszne przystawki są dodatkowym elementem halloweenowej dekoracji. Jakie przekąski na Halloween przygotować dla dzieci? Które pomysły na straszne przekąski cieszą się największą popularnością i są łatwe w przygotowaniu?
Najlepszy przepis na placki z dyni jest idealny na jesień. Placki z dyni to niezrównany sposób, aby przemycić do diety dziecka dobroczynne witaminy i składniki mineralne. Warto przy tym podkreślić, że dynia to warzywo, które może zdziałać prawdziwe cuda dla zdrowia dziecka.
Nie da się ukryć, że jeden z powodów, dla których jesień da się lubić to małe, kulinarne przyjemności, którymi możemy sobie rekompensować chłód za oknami i zdecydowanie krótsze dni. Smakołyki uwielbiają zwłaszcza dzieci. Idealną, zdrową i rozgrzewającą alternatywą dla zwykłej herbaty czy kakao będzie mleko piernikowe. Jak je przygotować?
Chcemy przecież dobrze: żeby zjadło mięsko, witaminy, które są w jabłuszku... Jak zje, w nagrodę dajemy ulubiony batonik. Wszystko po to, by dziecko rosło zdrowo. A przy okazji wpajamy mu przekonanie, że jedzenie to najważniejsza sprawa w życiu. Nie zdajemy sobie sprawy jak łatwo doprowadzić do uzależnienia od jedzenia oraz otyłości u dzieci.
Ukochane przekąski dzieci zdaniem Katarzyny Bosackiej i Agaty Wołoszyn to ostateczność, którą można podawać tylko wyjatkowo albo - starszym dzieciom. O jakie przekąski chodzi? Dlaczego nie powinny ich jeść malutkie dzieci?
Są idealnym dodatkiem do kanapek, dlatego często serwujemy je dzieciom. Dietetycy radzą jednak, aby wcześniej przeczytać skład serków kanapkowych i topionych. Wtedy od razu zrezygnujemy z ich kupowania, a tym bardziej z podawania dzieciom. Ich receptura - delikatnie mówiąc - nie należy do najzdrowszych.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza

Zaleca się, aby dziecko jadło 4-5 posiłków w ciągu dnia. Komponując je, należy sięgać do wszystkich grup produktów i pamiętać o tym, że organizm dziecka potrzebuje do prawidłowego rozwoju tłuszczów oraz węglowodanów prostych. Bardzo ważne jest, aby dziecko dostało codziennie pełnowartościowe i bogate w białko śniadanie. W stałym menu przedszkolaka powinny znaleźć się więc zupy i przetwory mleczne oraz jajka. Jeśli w diecie dziecka jest jasne pieczywo, powinno być ono podawane na zmianę z produktami z pełnego ziarna, ponieważ nie należy przeciążać układu trawiennego. Poleca się dodawanie warzyw i owoców do każdego posiłku. Obiad dla dzieci powinien składać się z chudego mięsa, odpowiedniej ilości warzyw oraz węglowodanów złożonych. Apetyt na słodycze u dziecka można poskromić, serwując mu pyszne i zdrowe musy owocowe oraz domowy budyń. Bardzo ważne jest, aby wykształcić w dziecku zdrowy nawyk picia wody. Dziecko na tym etapie może mieć różne problemy z jedzeniem – równie powszechnym problemem jak otyłość jest brak apetytu u dziecka. Dobrym sposobem na niejadka jest atrakcyjne przyrządzanie posiłków. Nadwaga u dzieci jest niebezpieczna dla ich zdrowia. Dziecko należy odchudzać po konsultacji ze specjalistą. Dobre efekty przynosi zwiększenie aktywności ruchowej dziecka oraz zmiana nawyków żywieniowych.