Drugie śniadanie dla dziecka. Pomysły na zdrowe drugie śniadanie do szkoły

2013-09-25 11:42
kanapki do szkoly
Autor: _photos.com

Drugie śniadanie dla dziecka do szkoły powinno być zdrowe i atrakcyjne. Twoje dziecko kolejny raz przyniosło do domu niezjedzone kanapki? Tak być nie musi! Przedstawiamy pomysły na jedzenie do szkoły,  po które dziecko z chęcią sięgnie na dużej przerwie. I co ciekawe, wcale nie muszą być to pracochłonne przekąski!

Każdy z nas pamięta, że kanapki do szkoły nie były naszą ulubioną szkolną przekąską. W obliczu alternatywnych możliwości jakie mają teraz uczniowie (mowa o gotowych produktach), musimy się dobrze postarać, by dziecko zechciało skosztować przygotowanego przez nas drugiego śniadania.

Drugie śniadanie dla dziecka - jak urozmaicić posiłki do szkoły

Oczywiście nie ma nic innego złego w kanapkach, warto jednak urozmaicać ich skład, zarówno jeśli chodzi o pieczywo, jak i dodatki, w tym warzywa. Są bardzo ważne nie tylko ze względu na witaminy, ale także smak kanapki: nie jest ona sucha i monotonna. Alternatywą dla kanapki, ale równie łatwe w konsumpcji w warunkach szkolnych tortilla z nadzieniem z wędliny, sera i warzyw.

Zobacz też: Dieta bezglutenowa dziecka - 5 zasad >>

Drugie śniadanie dla dziecka - alternatywa dla kanapek w postaci gotowych przekąsek

Musimy pamiętać, że posiłki spożywane przez nasze dzieci w pierwszej części dnia, czyli wtedy kiedy są w szkole, muszą być właściwie skomponowane i nie mogą być przypadkowe! Oczywiście możemy skorzystać z gotowych propozycji, ale nie mogą być one byle jakie. Jogurt, przecier owocowy czy nawet sok to doskonała propozycja uzupełnienia posiłku. W przypadku jogurtu pamiętajmy o łyżeczce: warto zaopatrzyć dziecko w jednorazową, by się nie zgubiła.

Przeczytaj też: Nadmiar cukru w diecie dziecka. Jakie są skutki jedzenia słodyczy? >>

Drugie śniadanie dla dziecka - przetwory mleczne pyszne i zdrowe!

Większość osób wie, że mleko i produkty mleczne to doskonałe źródło białka oraz wapnia, który wzmacnia kości i zęby. Ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że w produktach mlecznych znajdziemy też związki doskonale wpływające na pracę naszego mózgu. Jednym z nich jest witamina B2, która korzystnie wpływa na rozwój i funkcjonowanie nie tylko mózgu, ale także całego układu nerwowego. Przy jej niedoborach odczuwamy znużenie, zmęczenie i niechęć do nauki. Witamina ta ma także duży wpływ na pamięć oraz koncentrację i kojarzenie. Jest więc absolutnie niezbędna każdemu uczniowi! Ważna dla pracy mózgu jest też witamina B12, której spore ilości także znajdziemy w produktach mlecznych – mówi Dorota Osóbka, dietetyk, ekspert kampanii „Mam kota na punkcie mleka” – Witamina B12 odgrywa istotną rolę w tworzeniu otoczki chroniącej komórki nerwowe. Jest też potrzebna. Jak w procesie tworzenia neuroprzekaźników odpowiedzialnych za przepływ informacji między komórkami, a tym samym poprawia koncentrację, zwiększa szybkość kojarzenia faktów i ułatwia uczenie się. Dlatego dzieci w wieku szkolnym codziennie powinny spożywać 3-4 porcje produktów mlecznych, czyli szklankę mleka, małe opakowanie jogurtu, mlecznego deseru lub serka homogenizowanego, dwa plasterki żółtego sera lub też pół kostki sera białego albo twarogu.

Polecamy wideo: Żywienie dzieci - jak wykształcić u dziecka nawyk zdrowego żywienia

Warto zamówić
Body Chief 1

Autor: Body Chief

materiał partnera

Zestawy Junior od Body Chief to prawidłowo zbilansowana dieta, opracowana specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieży. Body Chief pod uwagę bierze nie tylko zapotrzebowanie na składniki odżywcze, ale także apetyczny wygląd.

Zestaw składa się z trzech posiłków, zawierających w sumie 1500 kcal, co odpowiada zapotrzebowaniu kalorycznemu w okresie rozwoju i dojrzewania. Z oferty mogą korzystać dzieci od 6 roku życia. Dzięki szczelnym opakowaniom dzieci cieszyć się będą smacznymi, gotowymi do spożycia posiłkami także w szkole. Wystarczy zapakować zestaw do plecaka lub małej torby Body Chief Junior.

www.mamkotanapunkciemleka.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, jaki wpływ na zdrowie mamy i dziecka ma cesarskie cięcie oraz jakie jest ryzyko ciąży po 40. roku życia. Przeczytaj również, jak wybrać najlepsze krzesełko do karmienia i jak skompletować eko-wyprawkę

Kup dostęp od 2,50 zł
okładka 10/19
KOMENTARZE