Pasowanie na ucznia - dekoracje, prezenty, sposoby na świętowanie

2021-10-08 11:59

Pasowanie na ucznia, zwane oficjalnie ślubowaniem klas pierwszych to uroczyste i symboliczne wejście w życie szkolne. Jak sprawić by ten dzień był wyjątkowy? Zobacz nasze pomysły na uczczenie tego dnia, a także dekoracje i prezenty na ślubowanie pierwszaków.

Pasowanie na ucznia
Autor: Getty Images Ślubowanie klas pierwszych - inspiracje dla rodziców i nauczycieli

Ślubowanie klas pierwszych to dla dzieci ważny moment, który zarówno rodzice, jak i nauczyciele powinni odpowiednio wraz z nimi świętować. Kadra nauczycielska i rada rodziców ma co robić przed tym dniem.

W dobie pandemii wspólne świętowanie jest coraz trudniejsze, dlatego tym bardziej warto dobrze zaplanować dzień w którym odbędzie się pasowania na ucznia. Oto pomysły i inspiracje dekoracje, prezenty i wspólne świętowanie, które sprawią przyjemność pierwszoklasistom.

Spis treści

  1. Pasowanie na ucznia - dekoracje 
  2. Pasowanie na ucznia - sposoby na świętowanie w czasach pandemii
  3. Pasowanie na ucznia - pomysły na prezenty

Pasowanie na ucznia - dekoracje 

Pasowanie na ucznia, to dzień w którym pierwszoklasiści oficjalnie stają się pełnoprawnymi uczniami swojej szkoły. Składają przysięgę przy poczcie sztandarowym. W tym dniu odbywają się też akademie w których występują pierwszaki. Tematem jest oczywiście nauka, szkolne zasady, a także patron szkoły. 

W tym dniu dzieci ubierają się na galowo, zazwyczaj dostają od szkoły i rodziców z klasy upominki. Sala gimnastyczna najczęściej przystrajana jest w barwach narodowych, z granatem w tle.

Zobacz też: Jak ubrać dziecko na galowo?

Wiele szkół z powodu obostrzeń ogranicza liczbę rodziców podczas głównej uroczystości, ale z możliwością uczczenia tego dnia osobno, w salach lekcyjnych, po głównych obchodach.  

Zobacz inspiracje dekoracji i prezentów na pasowanie na ucznia w GALERII poniżej:

Pasowanie na ucznia - sposoby na świętowanie w czasach pandemii

Z racji obostrzeń, ślubowania klas pierwszych, odbywają się w okrojonym składzie. W najlepszym wypadku, w niektórych szkołach, może przyjść po jednym rodzicu na dziecko, w innych, tylko trójka klasowa albo jeden przedstawiciel, który nagra wydarzenie dla reszty.

Dowiedz się: Wymagania edukacyjne klas 1-3

Część szkół jednak dzieli ślubowanie na część oficjalną i nieoficjalną, w klasach - tam już w wielu wypadkach, rodzice mogą świętować wraz z dziećmi. Modną opcją stają się torty na ślubowanie, które wraz z rodzicami, dzieci jedzą w salach lekcyjnych. Jest to też sposobność, by lepiej się zapoznać - w końcu z tymi dziećmi i rodzicami będziecie się widywać przez długie lata.

Jeśli nawet taka opcja nie jest przewidziana, można wraz z zaprzyjaźnionymi rodzicami z klasy wybrać się z dziećmi np. na wspólne lody lub pizzę. 

Dekoracje na przyjęcie dla dzieci. Zrób je sam.

Pasowanie na ucznia - pomysły na prezenty

W dniu ślubowania dzieci zazwyczaj dostają dyplomy i książki zakupione przez radę rodziców. Wielu rodziców, w ramach klasowego budżetu zakupuje jednak dodatkowe upominki. Co można kupić dzieciom?

  • rogi obfitości - ze słodyczami i przyborami szkolnymi
  • birety - studenckie nakrycia głowy fantastycznie prezentują się na pamiątkowych zdjęciach grupowych
  • przypinki - z datą imieniem i klasą, do której uczęszcza dziecko

Takie prezenty, kupowane w dużej ilości, nie są drogie, a z pewnością bardzo ucieszą pierwszaków!

Zobacz: Strój galowy - w co ubrać dziecko na uroczystości?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza